Sterydy do nosa a wzrost

napisał/a: maniutek2 2011-02-10 09:05
Witam! Synek (3,5r.) od dłuższego czasu przyjmuje sterydy do nosa,najpierw Buderhin,teraz Rhinocort.Lekarze mówią,że stosowanie ich miejscowo nie powoduje zaburzeń wzrostu,jednak na ulotce przeczytałam,że nie ma znaczenia miejsce ich stosowania-należy kontrolować wzrost.Synek jest niski,jedno z najmniejszych dzieci w przedszkolu.Martwię się że sterydy mogą jeszcze bardziej spowolnić wzrost.
djfafa
napisał/a: djfafa 2011-02-10 09:19
Lekarze mają rację ale mimo wszystko długotrwałe podawanie sterydów nawet donosowo to nic dobrego.
napisał/a: maniutek2 2011-02-14 18:59
Po raz kolejny zmierzyłam dziś synka.Nie urósł w ogóle.Ostatni pomiar z zaznaczeniem na ścianie robiłam dobrych kilka miesięcy temu.Ma 3,7r. i mierzy 97,5cm a waży 14kg.Jest szczupły,ruchliwy,energiczny.My-rodzice jesteśmy niscy,wiemy że raczej nie wyrośnie z niego koszykarz ale martwi mnie to,że nie rośnie.Być może wkradł się błąd pomiaru lub kwestia niedokładnego zaznaczenia,ale sama już nie wiem...
Na bilansie dwulatka ma wpisane 89cm,teraz wg mojego pomiaru ma jakieś 97,5cm.Czy to dobry przyrost przez prawie 2 lata?