stediril 30 na 6 miesięcy

napisał/a: alchemik1 2014-03-15 20:30
Proszę o odpowiedź osobę zaznajomioną w prawie... Można wydać Stediril na zniżkę na 6 miesięcy? Czy tylko na 90 dni? Wiem, że generalnie antykoncepcja jest na 180 dni ale nie wiem jak to wygląda w tej sprawie...
napisał/a: Wasztyl 2014-03-16 21:06
Rozporządzenie Ministra Zdrowia 8 marca 2012 w sprawie recept lekarskich:

#18 1. "Refundowane leki (...) wydaje się:
3) w ilości przeznaczonej do maksymalnie 90-dniowego stosowania wyliczonego na podstawie podanego na recepcie sposobu dawkowania"

Bo oczywiście lekarz jednorazowo może wystawić receptę na 6-miesięcy stosowania środków antykoncepcyjnych (lub 6 recept na okres łącznie 6 mies. stosowania) ale traktujemy je wtedy jako leki pełnopłatne.

+ wydaje mi się, że BEZ dawkowania to nawet 3 opakowania się nie "chwycą" na refundację :D załóżmy, że mamy
Rp. Stediril 6op
+ pesel itd to u mnie w aptece wydalibyśmy 2 na refundację a 4 na 100% jeśli pacjent by chciał.

pozdrawiam:)
napisał/a: alchemik1 2014-03-17 15:30
Sorki za brak dokładnych informacji. Dawkowanie 1x1. Z tym że Stediril jest pakowany po 21 tabletek a wiadomo jest tydzień przerwy między opakowaniami. Wydałem dlatego 3op na refundację a z trzech pacjentka zrezygnowała, mimo że drogie to nie jest... Chyba, że na upartego przyjąć że 1x1 to wydać 4 opakowania można, ale nie wiem czy to niebyła by lekka nadinterpretacja.
napisał/a: Wasztyl 2014-03-17 23:23
Też tyle wydałabym na zniżkę w tym przypadku:)

pozdrowienia