Staw zuchwowo-skroniowy - do kogo sie udac ?

napisał/a: endeavor 2012-12-07 22:09
Jak zdiagnozowac ewentualne problemy z w/w stawem ? Czy zwykly rentgen wystarczy ?
Do jakiego lekarza sie udac z tym ?

Serdecznie pozdrawiam
napisał/a: ratownik_0395 2012-12-07 22:45
Witaj.
Może do chirurga twarzowo-szczękowego ? Myślę, ze rtg wystarczy w zaleznosci czy coś wykaze i od opisywanych objawów pokieruje na dalszą diagnostykę. Pozdrawiam :)
napisał/a: endeavor 2012-12-08 01:15
a sorki ze tak jeszcze spytam ...czy problemy z tym stawem sa zazwyczaj odczuwalne ?
sam na swoja reke diagnozuje problem z moim prawym uchem tj : szum uszny, piski w uchu przy ruchu glowa , trzaski, pogorszenie sluchu i zastanawiam sie czy moze to pochodzic od tego stawu :P Bo tak to on mnie nic nie boli, nie trzeszczy nie przemieszcza sie i ogolnie nie mam problemow z twarza ;P

Pozdrawiam ;)
napisał/a: ratownik_0395 2012-12-08 13:29
A może diagnostyka nadciśnienia tętniczego jako szumy uszne. Jeśli chodzi o pogorszenie słuchu to laryngolog - badanie audiometryczne słuchu. Może trzeba zacząć od wizyty u lekarza POZ i on podpowie prawidłowo, a przy okazji może dać skierowania na wizyty NFZ. Pozdrawiam
napisał/a: endeavor 2012-12-08 18:21
Nadcisnienie tetnicze czym sie mierzy ? Tym zwyklym urzadzeniem co sie na reke zaklada i pompuje ? Bo jesli tak to mam doskonale cisnienie i tu raczej problemu nie ma. Ogolnie mam dosc gleboki niedosluch obustronny i nigdy nie narzekalem na sluch bo w aparacie doskonale slyszalem. Na tym uchu w badaniu audiometrycznym wyszlo ze jest mocno nie tak w stosunku do ostatniego badania bo jest na granicy slyszalnosci. Tu sie pojawia problem bo nikt nie moze zdiagnozowac przyczyny. Dodatkowo jest podejrzenie zespolu ushera bo niestety dotknela mnie retinopatia barwnikowa chociaz postepuje bardzo powoli i jest typu 2 w ktorym ponoc nie dochodzi do utraty sluchu z powodu tego zespolu. Lekarz mi mowil ze w ciagu 2 lat nie jest raczej mozliwe zeby ubytek sluchu poglebil sie o 30 db i jestem w ciemnej dupie ;P
napisał/a: ratownik_0395 2012-12-08 20:25
Ciśnienie tętnicze można mierzyć ciśnieniomierzem nadgarstkowym i naramiennym, elektronicznym lub manualnym. Osobiscie polecam ciśnieniomierz manualny naramienny ponieważ daje najdokładniejsze pomiary - ale tylko jeśli pomiaru dokonuje druga osoba. Jeśli sami sobie musimy mierzyć to elektroniczny naramienny. Ciśnieniomierze nadgarstkowe zaniżają lub zawyżają wyniki i są po prostu niedobre.
Co do niedosłuchu to bardzo dobrzy specjalisci są z tego co slyszałem w Światowym Centrum Słuchu i Mowy w Kajetanach. Wiem, że dla niektórych to bardzo daleko, ale tak jak mówię tam są najlepsi specjaliści.
napisał/a: endeavor 2012-12-09 21:15
Kajetany to ostatecznosc ale mam takie plany

Dzieki ;)