Staphylococcus koagulazoujemny

napisał/a: ANDRZEJ1 2008-10-17 11:23
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) Pozdrawiam
napisał/a: ANDRZEJ1 2008-10-23 08:53
To jeszcze ja, wziąłem trzecią szczepionkę mite 0,5ml, zacząłem się pocić, temperatura mi się podniosła z 36,3 na 36,8, teraz jest mi gorąco, ale gorzej się czuję (jestem ponownie osłabiony, jest mi niedobrze), wiem że to efekt walki organizmu z bakterią, mam pytanie, gdyby moje samopoczucie się pogarszało to zmniejszyć dawkę na 0,3 ml, chciałbym organizmowi pomóc, czy mogę zażyć np. aspirynę, polopirynę lub ferwex, czy lepiej nie, bo organizm się „rozleniwi”. ? Pozdrawiam
PS. Gdybym bardzo źle się zaczął czuć to przerwać szczepionkę, czy nie?(wiem można czas do 5 dni wydłużyć, ale gdyby to nie pomogło?)
napisał/a: Peter 2008-10-23 13:39
Oczywiście, polopirynę czy ibuprom ja najbardziej można. On nie preszkadza w odpowiedzi immunologicznej.
Można zmniejszyć dawkę, ale całkowice bym nie rezygnował. Takie reakcje bywają i nie są przeciwwskazaniem do jej stosowania.
Innej możliwości nie ma, jak zmusić organizm do walki.
napisał/a: ANDRZEJ1 2008-10-23 14:27
Dzięki na razie. pozdrawiam
napisał/a: ANDRZEJ1 2008-10-23 16:40
O walce wiem, jeszcze jedno obserwując swój organizm widzę, że zaczyna powoli, ale "agresywnie" walczyć z tą bakterią (wiem że to dobrze), ale skoro po trzech dawkach i wcześniejszym przygotowaniu do szczepionki jest taki efekt, to boję się co to będzie po 10 dawce, czy jest możliwe że mój układ walcząc może np. wywołać mocną gorączkę- myślę o takiej powyżej 39 stopni albo będę taki słabiutki, że wyłoży mnie do łóżka, jeśli takie obiawy są możliwe proszę napisać co wtedy, bo ja bym przez trzy dni tylko zbijał gorączkę i brał jakieś leki np. polopirynę, wiem że Pan zaleca wtedy do lekarza, jeśli trzeba to antybiotyk i przerwać szczepionkę, a jak lekarz powie że nic nie mam oprócz gorączki, antybiotyku nie trzeba będzie, to przerwać szczepionkę, czy nie? Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2008-10-24 08:10
Do obniżania gorączki służą ogolnodostępne leki. Jak nie ma infekcji, to gorączka ustąpi. Nie ma innej możliwości. Te bakterie są zabite w tej szczepionce, więc choroby nie mogą wywołać.
O przyjmowaniu szczepionki lub nie sam możesz zdecydować.
napisał/a: ANDRZEJ1 2008-10-24 08:53
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, oczywiście szczepionkę nadal będę kontynuował, pytałem w razie W. Pozdrawiam
napisał/a: ANDRZEJ1 2008-10-27 21:27
Wtam, ponownie mam jedno pytanie - zawsze miałem temeraturę 36,9, ale jak ta bakeria zaczęła grasować miałem niską od 35,5 do 36,5 max, obecnie jak biorę szczepionkę Polovaccinum, temeratura była już momentami 36,9, ale dziś jak wziąłem 5 dawkę szczepionki spadła 36,2, co się stało oragnizm się osłabił z powrotem, czy za duża dawka( biąrę mite stopniowo), czy po prostu tak może być, bo organizm jeszcze nie jest tak silny, aby dawać sobie radę z tą bakterią? Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2008-10-28 07:40
Takie skoki temperatury są możliwe.
napisał/a: ANDRZEJ1 2008-10-28 11:24
Dzięki. Pozdrawiam
napisał/a: ANDRZEJ1 2008-11-03 21:29
Witam, jeszcze małe pytanko, czy ta bakteria bardziej rozwija się w ciepłej czy w zimnej temeraturze, a tak w ogóle ponieważ jestem w nerwowym okresie, lekarka przepisała mi tabletki na uspokojenie, czy pół tabletki mi zaszkodzi przy szczepince polovaccium tym leczeniu, bo ona nie bardzo wiedziała? pozdrawiam
napisał/a: Peter 2008-11-04 08:00
To bakteria mezofilna (czyli ze średniego zakresu temperatur). Dobrze się czuje do 37 - 37, 5 C. Potem już nie.
Jaki to lek uspokajający?, bo nie podałeś nazwy.