Staphylococcus aureus

napisał/a: Jadwiga71 2009-11-26 20:46
Witam wszystkich.
Na początku chcę wszystkich przeprosić za ewentualne niedociągnięcia w korzystaniu z forum, ponieważ nie jestem wprawną internautką.
Z przykrością dowiedziałam się kilka dni temu, że jestem nosicielką gronkowca złocistego. Jest to dla mnie nowa sytuacja i w tej chwili nurtuje mnie kilka ważnych dla mnie kwestii.
W związku z powyższym mam kilka pytań do Pana Petera i będę wdzięczna za udzielenie mi na nie odpowiedzi.
Z dolegliwościami gardłowymi borykałam się od mniej więcej roku, w tym czasie byłam u różnych lekarzy, którzy przepisywali w odstępach czasu 4 różne antybiotyki (jedne pomagały na krótki czas a inne wcale). Na ostatniej wizycie u laryngologa, lekarz skierował mnie bezpośrednio po wizycie na badanie wymazu.
I tu jest pierwszy problem: lekarz mnie o nic nie pytał, a ja tuż przed wizytą myłam zęby, płukałam gardło, piłam wodę oraz ssałam tabletkę od bólu gardła i dlatego obawiam się, że to mogło mieć wpływ na wyniki badań, które przedstawiają się następująco:
Identyfikacja:
Staphylococcus aureus
Wyhodowany szczep jest metycylinowrażliwy MSSA, zawsze jest wrażliwy na penicyliny izoksazolylowe np. kloksacyklina (Syntarpen), penicyliny z inhibitorami i cefalosporyny I i II generacji. Wynik oznaczenia wrażliwości na erytromycynę jest reprezentatywny dla: Roksytromycyny (Rulid), Klarytromycyny (Klacid), Azytromycyny (Sumamed). (++) wzrost mierny.
Lekowrażliwość: Kloksacylina – wrażliwy, Erytromycyna – wrażliwy, Klindamycyna – wrażliwy.

Po uzyskaniu tych wyników lekarz przepisał mi antybiotyk o nazwie Forcid 1000 i polecił wykonać autoszczepionkę.
Mam zatem kilka istotnych dla mnie pytań:
1) Czy w ten sposób wykonane badania mogą być nierzetelne i czy w związku z tym powinnam je powtórzyć zanim zdecyduję się na przyjmowanie tego antybiotyku?
2) Czy mimo wszystko zacząć stosować ten antybiotyk?
Przyznam, że po prześledzeniu pańskich wypowiedzi na tym forum oraz zupełnej ignorancji laryngologa, który mnie badał o nic szczególnie nie wypytywał żadnych wskazówek mi nie udzielił na ostatniej wizycie co do sposobu dalszego leczenia, straciłam do niego zaufanie i zapisałam się niezwłocznie do innego polecanego przez znajomych.
Ale wizytę będę mieć dopiero 30 grudnia, natomiast ponowny wymaz z gardła zaplanowałam sobie wykonać w dniu 28.11.2009r..
W związku z tym mam ponowne pytania:
1) W tej chwili czuję się w miarę dobrze, poza spływającą mi ciągle wydzieliną z gardła, czy związku z tym, jednak powinnam zacząć stosować ten antybiotyk, czy też mogę czekać do 30 grudnia (do następnej wizyty lekarskiej)