Staphylococcus aureus MSSA

djfafa
napisał/a: djfafa 2008-03-25 12:24
Fidel dokładnie to napisałem młodej dziewczynie, więc chyba dobrze to oceniamy. A młoda dziewczyna napisała kilka takich samych postów, więc odpowiedzi ma gdzieś indziej.
napisał/a: Kuba3 2008-04-18 14:55
Dzien dobry Panie doktorze!

Bardzo prosze o pomoc.

Moje dziecko (3 lata) ma okropne oko, było podejrzenie jęczmienia, ale zrobiłam wymaz z oka i okazało się, że to staphylococcus aureus - szczep metycylinowrażliwy (MSSA) i antybiogram:
penicylin S, clindamycin S, doxycycline S, gentamicin S, ciprofloxacin S, cefoxitin S, erythromycin S, tet/cyclines s, cotrimoxazole s, chloramphenicol S.

Pediatra skierował do okulisty. Okulista dał erytromycynę w masci. Smarujemy od wczoraj. Pękają te ropne krostki i sączy sie ropa.

Zastanawiam się czy nie powinnam zrobić dziecku zrobić badań krwi? Czy może mieć tego gronkowca tylko w oku czy gdzies buszuje po organiźmie?
napisał/a: Peter 2008-04-19 14:42
Podana maść oczna powinna być skuteczna, ale tak naprawdę to czas pokaże. Jeśli dziecko nie ma innych objawów chorobowych, to raczej ta infekcja powinna się ograniczać tylko do oka.
napisał/a: Kuba3 2008-04-20 11:54
Na razie nie ma objawów ogólnych i mam nadzieje, że nie wystąpią. Jedyny to brak apetytu a nawet bardziej niechęć do jedzenia, wszystkiego! Czy to może śwaidczyć o gronkowcu również wewnątrz organizmu?
Ma tak duży obrzęk powieki górnej i zaglądając pod nią (lekko odchylając) jest cała w takich guzkach i krostach, które w ciągu dnia pękają i sączy się ropa. Zastanawiam się, po ilu dniach powinna byc widoczna poprawa stanu oka? Od czwartku wieczorem zaczęłam stosowac maść, dziś jest 3 dzień leczenia i poprawy nie widzę :(
napisał/a: Peter 2008-04-20 12:07
Być może będzie potrzebny bardziej skuteczny antybiotyk.
napisał/a: Kuba3 2008-04-22 19:42
Dołączono ciloxan w kroplach i Cortineff. Obrzęk powieki jest ogromny, wcale nie chcą pękać te ropne guzki, które znajdują się pod powieką górną. Zalecono ciepłe okłady. Zobaczymy... No i przede wszytkim stwierdzono, że to "miejscowy gronkowiec". Ostre zapalenie gradówkowe powieki górnej :(
napisał/a: Peter 2008-04-23 07:38
Mogą być takie leki, ale ja od początku widziałbym krople Tobradex.
napisał/a: fidel7 2008-04-25 09:00
Peter witam po przerwie:
Robiłem ostatnio 2, 3 wymazy znalałem laryngologa naprawde takiego który wreszcie powiedział że trzeba gronkowca leczyć. Zrobił mi wymaz tylko że po umyciu zębów i wiadomo że wyszedł on niemiarodajny. A już chciałem pisać radosną nowinę ;)
Dlatego postanowiłem jak zawsze na własną rękę zadziałać i dziś odebrałem wynik wymazu:

1. Staphylococcus aureus wzrost: +
2. Flora fizjologiczna: Streptococcus viridans, oralis wzrost: ++++

A już miałem lekką nadzieję na to że sie tego paskudztwa pozbyłem. Podejrzewam że on się umiejscowił w tych łukach podniebiennych.
Co Pan Doktor radzi?? Niby gronkowca jest mało ale za to tej flory jest ash nadmiar. Biorę teraz szczepionkę Novo Helisen Depot - odczulanie u alergologa.
Czy zaczynamy jakąs szczepionkę co robimy??
Aaa wtedy co się pytałem ciebie o leki dla mojej mamy koleżanki to na razie ejst wresz zadowolona z Echinaceii i Engystolu mówi że widzi poprawę, jak nie gardła do samopoczucie i nastroju. Twierdzi że organizm się jej oczyszcza.
napisał/a: Peter 2008-04-25 13:24
Jeśli sprawa alergii jest u Ciebie trochę opanowana, to spróbuj z tym laryngologiem przedyskutować szczepionkę Polyvaccinum, ewentualnie Luivac.
Cieszy mnie to, ze dziewczynie leki podeszły :)
napisał/a: fidel7 2008-04-25 13:30
Teraz zacznie brać Luivac tak jak jej kazałeś zobaczymy jak po tym efekty.
Tylko że ta laryngolog nie wie o gronkowcu:) bo ona miałą inny wymaz niz ten właściwy co ja mam:)
Peter moze szczepionkę zastosuję jak zakończę Novo Helisen Depot co? Bo ją koncze pod koniec maja, na początku czewrca i w wakacje sprobuje z Polyvaccinum. Chyba ze luivac tej kobiecie pomoze to ja go wezme;)
1.Tylko teraz taka sprawa, ja nie wiem czy ta alergia się unormowała cały czas biorę TELFAST tylko że lekarz wątpił zeby po tym poziom IgE spadał. Głównie mówi ze po szczepionce ale po kilku latach odczulania. Więc co radzisz zrobić?? Chodzi oto zeby poprostu ona nie poszłą na marne.
2. Ten użytkownik o nazwie IROKEZ, mówi ze tesh ta wydzielina może być sprawą refluxu, więc moze to gardło nie ejst czewrone przez gronkowca tylko przez reflux. Co mam w tym kierunku robić. O dziwo węzły chłonne powiększone ale z drugiej strony i to drugie ktore nie jest jeszcze zdiagnozowane. kompletnie nie wiem co robić i jak rozróżnic, gdzie ejst grancia pomiedzy bakteria a refluxem?? Czy oddzielnie zając się bakteria i oddzielnie refluxem?? bo gronka i tak nie powinno być w wymazie.
napisał/a: Peter 2008-04-25 13:45
Oczywiście, gronkowiec to jedna sprawa, refluks druga. Obie sprawy trzeba leczyć. Kontrola u gastrologa wskazana, chociaz dobry laryngolog powinien wiedzieć, czy jest to stan zapalny gardła, czy podrażnienie treścią pokarmową. Jeśli odczulanie kończysz w maju, to oczywiście, że po. I mozesz spróbować Luivac.
napisał/a: fidel7 2008-04-25 16:39
Ok,masz racje że laryngolog sam powinien ocenić na ile to jest reflux a na ile bakteria, wiesz laryngolog dostał wymaz zrobiony po umyciu zebów i napiciu się napoju dlatego został troche zamaskowany i gronkowiec nie wyszedł. Dlatego ona twierdzi ze mam nadmiar flory fizjologicznej i stąd ta suchość i pieczenie w gardle. Chociaz refluxu nie wyklucza.Kazał cały czas psiukac TYMSALEM czy to dobrze?
1.Czyli radzisz najpierw luivac?? A jeśli nie zadziała to będzie sens potem włączać polyvaccinum, czyli jedną szczepionkę po drugim?? Bo może jak za dużo tych szczepionek potem nie podziała.
2.Peter a jeśli ten gronkowiec nie powoduje żadnych angin to tak samo trzeba go leczyc??
3. Czy muszę badać poziom IgE ponownie czy jush nie ma potrzeby?
4. i czy robić te badania w kierunku Chlamydii czy najpier wziąć się za tego gronkowca?

Dzięki za odpowiedzi na moje wykańczające pytania ;)