Staphylococcus aureus MSSA

napisał/a: dobm 2010-11-26 14:11
Zapomniałam dodać że chodzi o polywacinum submite.
napisał/a: Peter 2010-11-26 14:16
To akurat odwrotna kolejność i jest nieuzasadniona.
Engystol i latensin działają na poziomie komórkowym. Chodzi o to, by na tym poziomie uzyskać właściwe reakcje immunologiczne. Bez tych właściwych reakcji albo efekt szczepionki będzie marny, albo będą silniej wyrażone objawy niepożądane. Znam do z doświadczenia i to nie podlega dyskusji.
Szczepionka w iniekcji Polyvaccinum jest bardzo dobrą szczepionką. Ale wymaga ona w wielu przypadkach właśnie przygotowania. Tak wiec proponuję Engystol i Latensin, a dopiero potem szczepionka. Tak jest właściwie i bezpiecznie. Nie narażamy dziecka na niepotrzebną ewentualność wystąpienia działań niepożądanych.
Powinna być submite i mite. Zbyt niskie dawki lub niekompletność szczepienia też nie da efektu.
napisał/a: dobm 2010-11-26 14:24
Dziękuję za odpowiedź.
Nie wiem co mam robić tak naprawdę, czy założyć, że córki organizm sobie poradzi z tą szczepionką już teraz, czy też przygotować jej organizm wg Pana zaleceń.
Pani doktor wyraźnie powiedziała, ze przy jej wynikach nie ma obaw co do podania tej szcepionki już teraz, a homeopatii nie zna i tych leków też nie.
A może równocześnie podawać te preparaty?
Mam wypisaną receptę i zlecenie do zabiegowego. Jeśli po tych około 8 tygodniach z tym pójdę do zabiegowego nikt mi tej szczepionki nie poda dziecku, a ponowne jej wypisanie będzie pewnie graniczyło z cudem. A jeśli w tym czasie uodparniania córki zdarzy się jakaś wpadka z uszami to faktycznie będzie problem aby się wytłumaczyć.
MD
napisał/a: Peter 2010-11-26 14:29
Ok. Podać tylko Engystol, latensin będzie później.
Jak będzie coś nie tak, to pani pójdzie do lekarza i wszystko wyjaśni. Mogę w tym pomóc :) Nie buduje się domu od dachu ;)
napisał/a: dobm 2010-11-26 14:41
:) Dziękuję za odpowiedź i za wyrozumiałość.
Mam nadzieję, że organizm mojej córki da radę tym konstrukcjom.
Oczywiście jeśli coś będzie nie tak to od razu pobiegnę do lekarza.
Mam nadzieję, że mogę liczyć na Pana pomoc i o dobrą radę.
Pozdrawiam MD, na pewno opiszę i już z góry dziękuję za Pana dobre rady i wskazówki.
napisał/a: Komed 2010-12-09 20:59
Witam Wszystkich,
Zostałem nieszczęśliwym posiadaczem "złocistego". Mam go w gardle z typowymi objawami,czyli czuję spływanie gęstej wydzieliny wewnątrz gardła. Wymazu z nosa nie miałem robionego, choć od lat miałem chroniczny katar,tak rzadki jak woda,nie zostało to nigdy zdiagnozowane. Ta woda z nosa może być też na tle nerwowy?
1.Staphylococcus aureus (MSSA)
2.Haemophilus infuenzae
3.Steeptococcus viridans (flora fizjologiczna : ))
WYPISUJĘ TYLKO TE z zaznaczonym "W":
Amoksycylina 2W
Amoksycylina /kw.klawulanowy 1W
Cefuroksym 1W 2W
Klarytromycyna 2W
Erytromycyna 1W
Linkomycyna 1W
Kotrimoksazol 1W
Lekarz przepisał mi (ważę 60 kg. przy 180cm):
- Bioracef 500 (ja wykupiłem zamiennik Xorimax 500) zażywałem po 2 tabletki przez 10 dni, następnie po kontroli u lekarza dostałem jeszcze przez 5 dni po 2 tabletki dziennie i właśnie kończę te antybiotyki,
- Flumycon 1x dziennie
- Erdomed 1x dziennie
- Septosan 4x dziennie do płukania
- Hascosept 4x2
- Bactroban 2x dziennie
- Bronchovaxom 1 nad czczo (jeszcze nie stosuję i chciał bym coś lepszego!)
W tym momencie leczenia (w trakcie kończenia antybiotyków,a przed szczepionką) dotarłem do tego forum i Pana dr Petera,w związku z tym chciałbym udoskonalić leczenie,oto moje pytanka:
1. 11grudnia2010r. kończę antybiotyki i mógłbym poprosić lekarza o przepisanie mi:
a)Przed szczepionką "Echinaceę compositum forte SN" w zastrzykach co dwa dni,czy też może lepiej doustnie 1 ampułka co 2 dni przez około miesiąc,a może w syropie (jak najlepiej??)
b)Po skończeniu "Echinacei" wykupić Polyvaccinum w zastrzykach,czy może lepiej Luivac, (2serie w odstępie pół roku przez 2 lata)
Do tego wit. z gr B, Wit. A+E, preparaty zwierające wapń, selen, cynk, potas, magnez. Wybiorę preparat dobrej jakości, najlepiej formy chelatowane wymienionych pierwiastków.
2. Wydaje mi się, że pamiętam z przed miesiąca moment zakażenia, gdyż po 3h. od polizania "zarażanego"? płynu zacząłem odczuwać,że z gardłem coś jest nie tak. Możliwe bym się zaraził mimo,że po pól godziny od polizania wypłukałem gardło płukanką po myciu zębów?? Oczywiście mogłem też zarazić się inaczej.
3. Jeżeli chodzi o miksturę do płukania polecaną przez Pana dr. Petera, czyli 20 kropli jodyny w 1/3 szklanki wody lekko osolonej, czyli ile ma być tej soli? Lekko osolona to pojecie trochę względne. Ile łyżeczek,łyżek,czy może szczypt? Dziękuję.
napisał/a: Peter 2010-12-10 08:01
Proponuję po zakończeniu leczenia antybiotykiem zrobić wymaz kontrolny. W zależności od wyniku, powinno się wdrożyć dalsze leczenie (wybrać odpowiednią wersję).
Lekko osolona to znaczy wyczuwalny smak soli (w tym przypadku szczypta).
napisał/a: Aneta111 2010-12-13 18:54
Witam,
W lutym ubiegłego roku zaczęło mnie strasznie boleć gardło (ból był bardzo mocny, ciągły, nie tylko przy przełykaniu), i to był jedyny objaw chorobowy, żadnej gorączki, ani nic innego. Po tygodniu nie przechodzenia bólu poszłam do lekarza. Lekarka po zajrzeniu do gardła stwierdziła, że to angina i zrobiła mi wymaz z gardła, z którego wyszło:
Z nadesłanego materiału wyhodowano:
1. Staphylococcus aureus + (szczep meticylino-wrażliwy)
2. Streptococcus viridians +++
Najpierw dostałam bioparox, do psikania na gardło, pomógł tylko trochę, gardło nadal mnie bolało, ale z mniejszą intensywnością. Jednak po tygodniu znowu zaczęło mocniej boleć i wtedy dostałam Novocef (Cefuroksym), który mi pomógł. Od tamtego czasu tylko raz bolało mnie mocno gardło (po jakichś trzech miesiącach), przez 4 dni. I od tamtej chwili mam spokój. Czy możliwe, że już wyleczyłaś się z tego staphylococcus aureus? I co oznaczają te + przy nazwach? I określenie szczep szczep meticylino-wrażliwy? A jeśli nadal go mam to czy zarażam używając np tej samej szklanki?
napisał/a: Komed 2010-12-14 01:02
Dziękuje za odpowiedź! W nawiązaniu do mej poprzedniej wiadomości,informuję, że byłem dziś u trzech lekarek i żadna nie chciała mi dać skierowania na kontrolny wymaz gardła, nosa,czy nawet badanie krwi, argumentując,że za wcześnie na to. Niestety chyba do końca stycznia?,będę musiał sobie poradzić bez wymazu kontrolnego (już w tym tygodniu wybieram się na Święta. W związku z tym mam pytanie do Pana dr Petera, co teraz? Dyskomfort w gardle w tym momencie jest minimalny, a ewentualne wskazane przez Pana Petera "specyfiki" myślę, że mógłby tam na miejscu przepisać mi znajomy lekarz.
napisał/a: Peter 2010-12-14 15:12
Aneta111 - brak objawów daje przypuszczenie, że nie ma problemu gronkowca.

Komed - niewielki dyskomfort może samoistnie ustąpić.
napisał/a: dante83 2010-12-14 23:16
dobry wieczór,udziela pan fachowych porad, mam takie pytanie, od 2 tygodni dokucza mi niewielki ból gardła(bez innych objawów), na wymazie wykazało że posiadam:
STAPHYLOCOCCUS AUREUS

amoxicillin/clavulanic acid W
cefoxitin W
cefuroxime W
ciprofloxacin W
clindamycin W
erythromycin W
gentamicin W
oxacillin W
tein/silfa? W(dopisane długopisem, nie bardzo mogę odczytać)
vancomycin W

laryngolog przepisała mi Amoksiklav(który biorę drugi dzień), tabletki do ssania isla + na uodpornienie Broncho-Vaxom przez 3 miesiące, chciałbym spytać się co mógłby pan doradzić w tej sprawie, z góry byłbym wdzięczny za pomoc, serdecznie pozdrawiam
napisał/a: Peter 2010-12-15 08:19
Przepisane leki jak najbardziej ok. Nie ma potrzeby modyfikacji :)