Staphylococcus aureus MSSA

napisał/a: Marasek_Kaz 2008-10-13 11:35
No niestety trochę tych antybiotyków przyjąłem:( (Od końca stycznia tego roku do początku kwietnia były w sumie cztery). Wcześniej w listopadzie też był antybiotyk. Generalnie tak 2-3 razy rocznie (przez ostatnich kilka lat )z reguły dostawałem antybiotyk.
napisał/a: Peter 2008-10-13 11:45
Mimo wszystko nie jest ich aż tak dużo, żeby doszło do drożdżycy zatok. Ale jeśli lekarz taki problem widzi, to winien zastosować konkretne leczenie, a nie sama homeopatię. Bo to tak wygląda "na odczepne". Ja tego przez net nie rozstrzygnę.
napisał/a: Marasek_Kaz 2008-10-13 11:49
Wręcz przeciwnie:) Bardzo mi pomogłeś swoimi radami:) Dzięki wielkie.
napisał/a: Peter 2008-10-13 12:02
A to miło, że jednak się przydałem :). Pozdrawiam.
napisał/a: misiuro 2008-10-13 17:10
Misuro - tak, leczenie Helicobacter polega na łączeniu leków. Dlatego napisałem, że mogła Amoksycylina pomóc, ale problemu nie rozwiązać.
Zasadniczo tak niskie pH kw. żołądkowego uniemożliwia rozwój wielu bakterii chorobotwórczych. Helico jest takim wyjątkiem.


Do dr. Peter

Witam odebralem wynik na helikobacter wyszedł ujemy.(IGG ponizej 0.75)Nie wiem czy sie z tego cieszyc czy smucic, bo boli mnie zoładek , ten bol promieniuje od mostka pod poczatek prawego zebra i mam niestawnosci .Mozeby pan doktor cos mi jeszcze poradzil.Czemu jak bralem ta amoksycycline to sie lepiej czułem a po odstawieniu wrociły dolegliwosci.Jutro sie przejde do lekarza ogolnego .To mozliwe zeby amoksycyclia wybila helikobacter zeby nie wyszła w tym tescie z krwi .

Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2008-10-14 07:21
Raczej nie. Test z krwi pokazuje przez dłuższy czas jej obecność.
proponuję posiew kału na bakterie i grzyby.
Poza tym duże ilości preparatów zawierających bakterie probiotyczne - np. Trilac, Lacidozone.
napisał/a: misiuro 2008-10-14 10:09
Witam okazalo sie ze moj lekarz jest na urlopie do 22.10. Ze skierowania zrobilem sobie ogolna morfologie, ob,enzymy watrobowe, WzW B , dodatkowo WZW C bo pod prawy zebrem jest watroba.Moze cos wyjdzie.W usg wyszło ze wątroba jest bardzo niejednorodna i powiekszona.Juz sam nie wiem czego mam sie złapac.Czy w zoładku moze byc jeszcze jakas bakteria o ktorej nie wiem?Posiew kału zrobie sobie za tydzien w poniedziałek .Odczekam tydzien po antybiotyku.Dzieki za odpowiedz.Narazie zajme sie praca zeby o tym zbytnio nie myslec.

Pozdrowienia
napisał/a: misiuro 2008-10-14 10:27
Zaponiałem sie zapytac czemu zrobic sobie jeszcze raz posiew kału .Wyszedł mi gronkowiec złocisty ++ i Candidal albicans +
Pozdrwoienia
napisał/a: Peter 2008-10-14 10:38
Jak masz wynik, to nie trzeba. Tak więc problemy wynikają z obecności gronkowca i prawdopodobnie od Candidy ( gdy się nasila jej namnzażanie np. przy antybiotykach). Ponadto objawy żołądkowe mogą też wynikac z niewydolności wątroby. A więc poprawa po Augmentinie mogła być związana z zmniejszeniem ilosci gronkowca (Augmentin bywa aktywny wobec niektórych szczepów gronkowca zł.).
napisał/a: misiuro 2008-10-14 10:52
Czyli moje roblemy trawienne to wina Staphylococcus aureus ++ ktory wyszedł w posiewie kału.Jak brałem augumentin to sie lepiej czułem a po odstawieniu pogorszyło mi sie to co ten gronkowiec jeszcze tam jest.Co teraz powinienem zrobic.Jeszcze raz augumentin.
napisał/a: Peter 2008-10-14 10:57
Raczej nie. Byłbym za szczepionką Luivac.
Ale najpierw chciałbym zobaczyć te wyniki badań, które wykonujesz. Jak je napiszesz, to ostatecznie zdecydujemy.
napisał/a: misiuro 2008-10-14 11:06
Cos w tym musi byc skoro podczas brania augumentinu dostałem apetytu i jadlem duzo bez problemu nie mialem jezyka oblozonego a teraz odstawilem i znowu nie chce mi sie jesc uczucie pelnosci i oblozony jezyk .Moze potraktowac jakims innym mocniejszym niz augumentin z antybiogramu
cefaleksyna W
cefuroksym W