Stany zapalne śluzówki j.ustnej

napisał/a: czesiag 2017-02-08 16:43
jestem zdesperowana .powiedz dokładnie jakie ew.niedobory należałoby sprawdzić..czy na ta histaminę jest jakiś test czy coś na nietolerancję? Czlowiekiem jestem spokojnym,nie mam powodu do stresu oprócz zdrowia.....tej zimy ani infakcje nie odpuszczają ani afty.. W nosie ponoć gronkowiec/telefonicznie wiem/w piątek na piSmie.. Peter nie odpowiedziałeś na priv jak w tym realem porady?Czy podjąłbyś się w moim przypadku? pozdrawiam
napisał/a: Peter 2017-02-09 08:58
Nie odpowiedziałem, bo nie otrzymałem nic na priv, co wskazywałoby, ze jesteś zainteresowana konkretną poradą (w realu). Jeśli jesteś, to wysyłam info na priv.
napisał/a: czesiag 2017-02-09 11:52
Wysłałam wiadomośc nie wiem czemu znów nie poszła.Powoiedz proszę o tych niedoborach co zbadać ,Jak minie mi kolejny wirus to chcę to zrobić.pozdr
napisał/a: czesiag 2017-02-10 17:56
Mam wyniki wymazu

Z nosa :średnio liczne kolonie ziarniaków Gram-dodatnich STaphylococcus aureus koagulazo-dodatniego.

z gardła:Liczne kolonie ziarniaków Gram-dodatnich Streptococcus beta homolizującego z gr.B

Czy te bakterie mają duży związek /czy mogą mieć/ z moimi dolegliwościami-afty ,zapalenia śluzówki czy jestem tylko nosicielem .Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2017-02-13 13:40
Bakterie koagulazo-dodatnie, jak i beta hemolizujące sa potencjalnie chorobotwórcze. A stwierdzony wzrost liczne i średnioliczne to już jest zwykle problem.
napisał/a: czesiag 2017-02-16 11:35
Byłam u Laryngologa.Dostałam Augmentin na obie bakterie/potwierdził to co Peter napisałeś/,Metmin na zatoki/bo ponoć nie wygojone i to ściekanie, oraz przepis na wstrętną płukankę w kierunku aft z kwasem mlekowym/na 2 mce/..z niechęcią ,ale wchodzę w antybiotyk. Czy coś dodać do tego??? Badania zrobię po tym przeleczeniu...wymaz to chyba dopiero za miesiąc...albo nie robić ? Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2017-02-16 15:06
Kwas mlekowy jest skutecznym preparatem na afty, więc warto stosować. Dorze by było zaopatrzyć się w zestaw do płukania zatok. Do przygotowanego roztworu polecałbym początkowo 3-4 krople jodyny. W przypadku tolerancji, należy ilość kropli stopniowo zwiększać, jednakże nie przekraczać 20 kropli. Po takim płukaniu można zastosować wspomniany Metmin.
Po tym leczeniu sugerowałbym jednak wymaz kontrolny, czy udało się pozbyć tych bakterii. Miesiąc odstępu byłby ok.
napisał/a: czesiag 2017-02-17 09:40
Czy przy antybiotyku od razu brać probiotyk czy po/mam trochę biegunkę/ Czy koncentrat z serwatki Molkur to jest to samo co kwas mlekowy? Ta płukanka to do gardła/,ale zatoki solą morską znów będę płukać ,bo już zaprzestałam.
Mam zestaw.:). Ta jodyna to do gardła czy zatok?
napisał/a: czesiag 2017-02-20 13:32
Afty bardzo rozprzestrzeniły się .Od antybiotyku? mikstury w której jest sól i olej i kwas mlekowy?? co zmienić ,wykluczyć ,dodać?
napisał/a: Peter 2017-02-21 10:12
Ta jodyna to do płynu do płukania zatok.
Koncentrat serwatki Molkur służy m. in. do regulacji flory jelitowej. To co innego. Lekarz zalecił kwas mlekowy do smarowania tych aft i chodzi tutaj o kwas mlekowy farmaceutyczny. Powinien wyraźnie napisać, o jaki chodzi.
Tak, bardzo możliwe, że afty się rozprzestrzeniły wskutek antybiotyku.
napisał/a: czesiag 2017-02-22 08:34
Peter dziś skończyłam antybiotyk.Mam objawy wirusowo - grzybicze.Myślę ,że to od aft... Mam co prawda na wszelki wypadek receptę na Nystatynę,tylko nie chciałabym się spieszyć ,bo być może zacznie się normować i się uspokoi.Powiedz ile powinnam poczekać ,żeby stwierdzić ,że jednak wdała się grzybica ,a nie normalna rewolucja w organiźmie po antybiotyku?//W buzi obrzęk i dużo aft.pozdrawiam
napisał/a: Peter 2017-02-22 14:59
Jeśli w ciągu 5-7 dni nie ustąpią objawy, które mogą sugerować rozregulowanie flory jelitowej (drożdżyca), to należy w wdrożyć leczenie. Proponuję dobry probiotyk np. Dicoflor 60.