Stany przedrakowe raka zoladka.

napisał/a: objawy 2012-07-10 22:48
Witam serdecznie.
Mam do panstwa takie pytanie apropo raka zoladka wlasnie.
Sprawa jest taka,ze sie troche boje mimo tego,ze wogole nie mam zadnych objawow a sie naczytalem,ze w razie czego to on nie daje wogole zadnych objawow dopolki nie urosnie i nie da przezutow.
Czy sa jakies stany przedrakowe,ktore by poprzedzaly wystapienie raka zoladka w przyszlosci ?.
Czytalem,ze jakies stany przedrakowe sa tylko ja nie wiem czy one zawsze wystepuja przed ujawnieniem sie ewentualnym choroby czy tylko w niektorych przypadkach ?.
Mam jeszcze takie pytanie ile % ludzi ma raka zoladka w wieku np. lat 27 ?.
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-07-10 23:10
Witam

Proponuję nie sugerować się tym co jest napisane na internecie po przez "pseudotesty".
Pierwszym badaniem które pokaże zmiany to badanie gastroskopia wraz z testem na obecność helicobacter pyroli.
Podczas badania obserwuje się takie zmiany jak:
- Metaplazja
- Zanik błony śluzowej żoładka, dwunastnicy
- Dysplazja błony śluzowej żołądka
Do objawów przed rakowych, zalicza się m.in:
- Niedokrwistość megaloblastyczna - występująca w autonomicznym zapaleniu błony śluzowej żołądka wraz z zanikiem
- Gruczolaki żołądka
W przypadku wystąpienia raka żołądka są to najczęśćiej gruczolaki:
- brodawkowe
- cewkowe
- śluzowe
- śluzowokomórkowe
Wyróżnia się postacie jelitowe oraz rozsiane.
Jelitowe charakteryzują się owrzodzeniami w dalszych częściach żołądka(część odźwiernikowa).
Rozsiane- rozwija się w całym żołądku.
Badania morfoligiczne - markery w surowicy jak CEA oraz CA 19-9 ujawniają swoją aktywność dopiero w zaawansowanym stadium rozwojowym raka, bardziej wiarygodne i czulsze badania to CA 72-4.
Inne badania to obrazowe:
-endoskopia czyli gastroskopia
-badanie radiologiczne - wlew kontrastowy
-Tomografia komputerowa

Pozdrawiam
napisał/a: objawy 2012-07-10 23:24
Rozumiem.
A czy sa jakies objawy tej bakterii czy ta choroba przebiega bez objawowo ?.
A prosze mi napisac jeszcze dwie takie sprawy.
Czy jak nie mam zadnych dolegliwosci ze strony ukladu pokarmowego to czy "potajemnie" ten rak moze mi juz "jesc" zoladek i objawy da za pare lat powiedzmy ?.
Czy w wieku lat 27 czeste to przypadki zachorowan na tegoz raka ?,pytam bo sie poprostu boje.
Boze dlaczego ta choroba wogole istnieje i czemu jeszcze nalezy do nieuleczalnych i skazuje na smierc.
A mam jeszcze takie pytanie.
Czy w kazdym przypadku kolejnosc powstawania choroby jest taka sama ?.
A jak zalozmy przyczyna u kogos nie byla ta bakteria tylko rak powstal z innych przyczyn typu solone potrawy np.lub wedzone to czy zawsze kolejnosc tej choroby bedzie taka sama jak pani napisala czyli tak samo sie objawi stanami przedrakowymi takimi jak pani tam napisala czy moze i bez tego zaatakowac z nienacka ?.
napisał/a: Gracee 2012-07-10 23:36
objawy napisal(a):Rozumiem.
A czy sa jakies objawy tej bakterii czy ta choroba przebiega bez objawowo ?.

Objawem posiadania tej bakterii może być częsty ból żołądka po zjedzeniu, smażonych potraw, tłustych serów, niektórych owoców itd.
Skoro brak jakichkolwiek objawów to dlaczego podejrzewasz, że możesz mieć raka?
napisał/a: objawy 2012-07-10 23:51
Hmmmm bo mam ogolny lek przed tym rakiem cholernym.
A najgorsze jest to,ze jezeli sie juz one ujawnia w nawet niewielkim stopniu to juz moge trumne se szykowac bo nic nie zrobia,ja wiem jak to bedzie bede mial lagodne jakies kiedys objawy,pojde do lekarza rodzinnego on powie,ze to stres,potem mi sie pogorszy stan i umre.
Czy w wieku lat 27 duzo osob choruje na to ?.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-07-11 06:00
Objawy - dostałeś rady forowiczów w tym lekarza że masz się udać do specjalisty bo chorujesz na kancerofobię i myślę że to najwłaściwsza będzie u Ciebie decyzja, zakładać dziesiątki tematów nie ma sensu.
Temat zamykam i to już po raz któryś, jak założysz jeszcze jeden temat związany z rakiem to niestety ale dostaniesz bana na forum.