Stan zapalny śródstopia stopy lewej, a zatoki.

napisał/a: radek07 2013-06-13 00:47
Witam, mam pytanie, czy przewleky stan zapalny srodstopia stopy lewej moze miec jakiekolwiek polaczenie z prawa zatoka? Dobre 10 lat temu doznalem kontuzji, zlamanie 4 kosci, po czym okazalo sie, ze mam naderwane sciegna, stan zapalny miesni i moze cos jeszcze, nie wiadomo co; jakkolwiek, problem pozostal do dzisiaj. Caly problem trwa od 10 lat, ale od 5 lat stopa mnie boli bardziej niz przedtem, i co najciekawsze od 5 lat zaczely sie u mnie problemy z zatokami, i masa objawow typu: opuchlizna twarzy i szyii, przytkanie zatok, suchosc, ucisk i klucie w miesniach twarzy. Czy to ma jakiekolwiek znaczenie? Dodam, ze stwierdzono u mnie przerost malzowin, po czym mialem operacje. Po operacji problem zatokami pozostal, a dokladnie tylko z prawa strona zatok, tak samo jak pozostaly przystkie objawy, tak samo jak pozostal problem z lewa stopa. I na dzien dzisiejszy moj problem z zatoka pozostal nie rozwiazany, i tu wlasnie na mysl nasuwa sie pytanie, czy ta zatoka moze byc w jakis sposob podrazniana przez stan zapalny w lewej stopie, bo wszyscy laryngolodzy twierdza, ze w moich zatokach nic nie ma, i ze nie ma tam nic co mogloby powodowac objawy, ktore u mnie wystepuja? Czy to ma jakies polaczenie? Dziekuje i pozdrawiam.
napisał/a: radek07 2013-06-13 00:57
Dodam jeszcze, ze jeden lekarz stwierdzil, ze takie objawy moze powodowac nie tylko stan zapalny blony sluzowej zatok (przerost malzowin) na zatoki, ale i rowniez ucisk wywolany czyms innym kolo zatok.