Stan zapalny pod zębem - RTG

napisał/a: Dan751 2013-09-11 20:42
Witam Was ja i moje pijane ząbki :P
Od 2 lat mam pokrzywkę i nieznana jest przyczyna. Dentysta powiedział, że przyczyna mogą być zęby (np. coś tam pod martwym zębem). I tak robiłem RTG zęba to pokusiłem się o całą szczękę. Do dentystki idę dopiero za tydzień. Ladna Pani, która mi robiła RTG zapytała na szybko Dentystkę i ta powiedziala, że coś jest. Trudno wyczekać po 2 latach szukania przyczyny i wsuwania sterydów.
Stąd pytanie, czy na poniższym zdjęciu widać coś co mogło by być przyczyną pokrzywki? Jakiś stan zapalny czy coś?
Szczególnie z lewej strony (na monitorze z prawej), z dołu koło brakującego zęba. Jest coś co dziwnie wygląda. Przy korzeniu widać coś jakby dziurę? Natomiast pod zębem coś jakby przewrócona litera L.
Jednak na tym zdjęciu białe kreski wystają z żuchwy i nie wiem jak to rozumieć. Obojczyk?
Ponadto w żuchwie prawie od ucha w dół z obu stron idą takie jakby kanaliki, co to jest? Fajne to XD

Nic w tamtej okolicy mnie nie boli. Ząb który był usuwany, ze 3-4 lata temu (1-2 lata przed pokrzywką) nagle bardzo rzbolał i miałem goraczke ok 41 stopni. Po usunieciu spokój.

Będę wdzięczny za opinie ;D

Obrazek jest duży, więc wklejam link:
http://img41.imageshack.us/img41/691/2voh.jpg