Stan podgorączkowy, ból przy siusianiu, ból lędźwi

napisał/a: wonszynka 2013-11-02 15:58
Od jakiegoś czasu czułem ból przy wydalaniu moczu, najbardziej odczówalny pod koniec siusiania. W końcu zdecydowałem się pójść do lekarza pierwszego kontaktu. W tym samym czasie zaczęło mnie boleć w okolicach lędźwi. Doktor kazała mi zrobić badanie moczu. Wynik był pozytywny, jednak ból się utrzymywał. Do tego doszedł stan podgorączkowy ( tydzień temu ). Dostałem skierowanie na USG. W badaniu lekarz rozpoznał złóg o dł. 3mm, oraz piasek w obu nerkach. Stwierdził również, że jak na swój wiek mam powiększony gruczol krokowy. Mam 22 lata, a gruczoł o wymiarach 38x27mm. Na koniec badania polecił mi pić dużo płynów, fitolizyne i brać coś przeciwko bakteriom w uk. moczowym, kupiłem Urofuraginum. Po kolejnej wizycie u doktor rodzinnego i pokazaniu wyniku otrzymałem informacje, iż nie mam się czym martwić, a ból w nerkach i pęcherzu prawdopodobnie jest spowodowany spływaniem piasku. Dostałem również Rowatinex. Dziś mija tydzień i 1 dzien od pierwszej wizyty. Ból w lędźwiach zmalał, ale stan podgorączkowy się utrzymuje, oscyluje w granicach 37-37,6 stopni. Od 2 lat lecze się na silną nerwicę lękową i miewam nawroty depresji. Stan w którym się znajduje, powoduje, iż popadam w paranoje ( co chwila mierzę temperature, płaczę, panikuję ). Cały dzień się denerwuje, nie mogę racjonalnie myśleć. Przeczytałem chyba wszystkie możliwe diagnozy w internecie, które dodatkowo pogłębiły depresje. Bardzo proszę o poradę i dziękuję ślicznie za odpowiedź.
Zapomniałem dopisać, że w nocy budzę się i mam drgawki, przechodza dopiero jak troche pochodze i wypije gorącą herbate. Wydaje mi się, że to akurat jest stres, lecz nie mi to oceniać.
napisał/a: joannanr1 2013-11-02 16:49
Nie masz się czym denerwować , zalecone leki są bardzo dobre i przynoszą poprawę.Warto byłoby wiedzieć jakiego rodzaju masz piasek i zastosować odpowiednią dietę.Bardzo ważna jest aktywność fizyczna przy tej dolegliwości , pić dużo płynów i jak nie jesteś przeciwnikiem to napić się piwa.Wielu osobom pomaga gorąca kąpiel.Ważne jest żeby nie dopuścić do powstania kamieni.Jeśli chodzi o budzenie się w nocy to podejrzewam ,że winien tu jest stres.pozdrawiam
napisał/a: wonszynka 2013-11-04 00:15
Dzisiaj znowu się obudziłem, doslownie przed chwilą. Trzęsłem się okropnie, nie mogłem tego powstrzymać. Śniło mi się coś okropnego, a po przebudzeniu byłem zlany zimnym potem. Podniosłem się i zaczęło się na dobre. Czułem ból górnej części brzucha i ''tępy'' ból w lędźwiach, coś jakby te półtorej godziny, które przespałem ktoś przesiedział mi na dole pleców. Jedzenie podchodziło mi spowrotem do gardła. Drgawki były dość silne, emanowały od pasa w dół. Było mi nienaturalnie zimno, postanowiłem zmierzyć temperature. Wyszło 36 równe. To dziwne, bo za dnia od tygodnia mam st. podgorączkowy i to się nie zmienia. Umówiłem się na wizyte prywatną do urologa. Muszę czekać do 18.. Nie wiem czy do tego czasu wytrzymam, udam się również do lekarza rodzinnego, pewnie dostane skierowanie na dalsze padania, może posiew i krew. Taki stan rzeczy wymaga kolejnej absencji w pracy, nie wiem jak długo szef będzie wyrozumiały i tak jestem mu wdzięczny za prawie tydzień wolnego. Jestem totalnie rozbity. Wyczerpałem cierpliwość bliskich, widzę jak męczy ich mój stan. Psychicznie jestem totalnie wycieńczony, a przez to tracę siły fizyczne.
napisał/a: joannanr1 2013-11-04 11:03
Przede wszystkim nie czytaj za dużo w internecie.Dolegliwości , które teraz masz zapewne spotęgowały u Ciebie zaburzenia nerwicowe.Stąd budzenie się w nocy.Odezwij się po wizycie.pozdrawiam
napisał/a: wonszynka 2013-11-04 11:31
Byłem u doktor rodzinnego. Miałem robione badanie krwi ( Morfologia, OB, Keratynina, Mocznica i jeszcze coś czego nie pamięŧam). O dziwo nie zemdlałem, ale było blisko ( wbicie igly w żyłe wywołuje u mnie taką reakcje, a 4 godzinny zabieg u tatuaźysty znosze calkiem nieźle ). Lekarz przepisała mi Bactrim forte, gdyż urofruagina nie przynosiła skutków. Teraz wchodze pod kołdrę i czekam na wynik. Straciłem zupełnie apetyt. Mam nadzieję, że w środę, kiedy będą wyniki, sytuacja wyklaruję się jasno i będę spokojniejszy.
napisał/a: joannanr1 2013-11-04 11:52
Ja sądzę ,że będziesz spokojniejszy.Na Twoim miejscu kupiłabym sobie coś ziołowego na uspokojenie , będziesz lepiej spał.pozdrawiam
napisał/a: wonszynka 2013-11-05 15:55
odebrałem wyniki badań, wszystko w normie, morfologia bardzo dobrze, OB w normie, Kreatynina i Mocznik również. Bylem też u urologa, powiedział, żebym się nie martwł, bo wyniki są ok. Dostałem tylko skierowanie na posiew. Teraz pozostaje pytanie, skąd ten utrzymujący się stan podgorączkowy (właśnie zmierzyłem, jest 37.2 stopni) ? Boli mnie brzuch nad pępkiem i czuje niesmak w ustach. W poprzednioroczną wiosnę też tak mialem. Nie mogę jesć, nie mam apetytu. Pamiętam, że wtedy wiosną pracowałem fizycznie w Niemczech. Schudłem 15 kg. Wywalili mnie jednak, bo zasłabłem na polu. Bardzo mało jadłem. To może być problem z żolądkiem, będę musial pójść do gastrologa, oczywiście prywatnie, żeby nie czekać w nieskończoność. Nerwica troche puściła, ale troche minie zanim dojde do siebie. Współczuje mojej kochanej dziewczynie i jestem jej niezmiernie wdzięczny za wyrozumiałość, troskę i pomoc.
napisał/a: joannanr1 2013-11-05 16:23
Sądzę , że to dobry pomysł z gastrologiem.Miałeś robione badanie w kierunku helikobakter pyroli?Myślę ,że dobrze byłoby zrobić gastroskopię.Choroba wrzodowa najczęściej daje o sobie znać w tzw. przejściowych porach roku, czyli wiosną i jesienią a Ty jak piszesz miałeś problemy właśnie wiosną i teraz.Ale o tym powinien zdecydować gastrolog,Ja sobie tylko tak "głośno myślę" :)
pozdrawiam
napisał/a: wonszynka 2013-11-06 10:45
Dostałem skierowanie na odział leczenia nerwic... chyba się tam udam
jestem totalnie rozbity i nie funkcjonuje..
napisał/a: joannanr1 2013-11-06 11:34
Myślę ,że to nie jest zły pomysł , zobaczysz jak będziesz się czuł po leczeniu.Niestety ale zaburzenia nerwicowe mogą całkowicie rozwalić człowieka.Nie wiem skąd jesteś ale wiem ,że w Katowicach -Szopienicach jest bardzo dobry oddział.Myślę ,że będziemy w kontakcie , pozdrawiam.
napisał/a: wonszynka 2013-11-07 15:28
stan podgoraczkowy sie podniosl teraz mam 37,7 mam zaczerwienione gardlo. zaparcia 5 dzien. brzuch boli po kazdym jedzeniu. leze na oddziale w radomiu. opieka tu jesy bardz dobraz, mili zycliwi ludzie. boje sie o ten stan podgoraczkowy
napisał/a: joannanr1 2013-11-07 16:33
Myślę , że po prostu masz jakąś infekcję i stąd ból gardła i gorączka.Cieszę się ,że trafiłeś na fajny oddział.To bardzo pomaga w leczeniu , pozdrawiam:)