Stale produkujący się śluz?

napisał/a: 19latek 2009-11-10 11:30
Przepraszam, jeżeli moje wyznanie nie będzie zbyt przyjemne (obrzydzające), ale cóż....

Otóż moje problemy są typowo laryngologiczne. Zaczeło sie od nieżytu nosa, które trwa od ponad roku, zamknięcie jednostronne komory nosa naprzemian. Potem do objawów dołączyło uczucie zalegania w uszach jakies wydzieliny ? Jak otworze szeroko buzie, badz ruszam szczeka w bok, uczucie przesuwania sie tego plynu, kiedy smarkam- jedno ucho sie w tym czasie zatyka, kiedy koncze smarkac odtyka. A teraz najnowszy objaw to zaleganie jakies sluzu w nosogardzieli chyba (gdzies te okolice) tak jak chyba cos przylegalo tam i nie moge odchrzaknac tego, przepuscic przez gardlo, jak juz sie uda to sa to takie brazowe gluty bardzo geste i zaraz znowu to samo. Jakie mogą być przyczyny takiego stanu ??
napisał/a: Peter 2009-11-10 12:15
Wymagana jest diagnostyka zatok (na początek).
napisał/a: 19latek 2009-11-10 12:22
Peter napisal(a):Wymagana jest diagnostyka zatok (na początek).



:
Nie miałem raczej problemów z zatokami, jak już to było to jakieś 5-6 lat temu. Ból jedniodniowy bardzo mocny. No i nieraz podczas jedzenia lodów bardzo mnie bolało, bo jadłem bardzo łakomie i szybko... A tak to nie uskarzam sie na zatoki.
napisał/a: Peter 2009-11-10 14:38
Przewlekły proces zapalny zatok nie musi manifestować się objawami typu ból. Diagnostyka musi być ukierunkowana.