spuchnięte wargi sromowe

napisał/a: alexa1991 2016-02-03 02:32
Witam,
Bardzo proszę o pomoc, obecnie mieszkam za granicą i póki co nie mam jak iść do lekarza, nie mam pojęcia co zrobić i czego się obawiać. Od wielu lat zmagam się z przewlekłymi infekcjami bakteryjnymi, jestem nosicielem paciorkowca, więc dość często się to zdarzało. Jakiś miesiąc temu zauważyłam dziwny bąbel/guzek w środku pochwy, zaraz za cewką moczową, jakieś 2cm od wejścia u góry. Bąbel jest wielkości wiśni, gładki i koloru jak reszta pochwy. Zazwyczaj go nie czuję, ale po stosunku i w trakcie dziwnie piecze łaskocze, dość niekomfortowe uczucie. Ostatnio w trakcie okresu (używam zawsze podpasek) użyłam jednego tampona na kilka h, po tym pochwa zaczęła mnie strasznie swędzieć i piec, zupełnie inne uczucie jak przy poprzednich zapaleniach grzybicznych. Minęły już 4 dni od tego momentu, wargi sromowe mniejsze są dosłownie 3krotnie większe, spuchnięte i nabrzmiałe, łechtaczka również spuchnięta i okropnie boli, wargi w środku są krwistoczerwone, nie mam typowej wydzieliny jak poprzednio. Nie mam pojęcia co się dzieje, z dnia na dzień jest gorzej, pochwa boli piecze i swędzi tak, że nie mogę siedzieć czy chodzić, dosłownie nie da się funkcjonować...
Będę wdzięczna za każdą poradę. Z góry dziękuje
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2016-02-04 20:44
Dobry wieczór,
Sytuacja nie jest za przyjemna ale postaramy się doradzić.
Jeśli masz w pobliżu aptekę(wiem, że jesteś zza granicą ale zapytać możesz) zapytaj o następujące produkty:
- Globulki dopochwowe z pałeczkami kwasu mlekowego aby wyrównać środowisko pH pochwy
- Maść Clotrimazolum bądź odpowiednik zawierający Klotrimazolum - stosujemy go zewnętrznie na wargi sromowe
- Zestaw do irygacji wewnętrznej pochwy zawierający Benzydamini hydrochloridum
- Nasiadówki z ziół - Szałwia oraz rumianek
O higienie i używaniu odpowiednich kosmetyków hypoalergicznych nie piszę bo to podstawa.

Spisz sobie na kartkę to co wymieniłem i zapytaj w aptece.
Udaj się do lekarza w miarę możliwości - taki stan zapalny jest niebezpieczny dla narządów płciowych.

Pozdrawiam