Spuchnięte stopy - problemy limfatycze

napisał/a: wOjta$ 2013-08-19 14:26
Witam serdecznie

Od pewnego czasu moja żona ma problemy ze stopami a dokładnie z puchnięciem górnej części stopy. Po konsultacji z lekarzem rodzinnym zabronił sportu ( biegania, pływania, sportu który obciąża nogi ) dowiedziałem się także że są to problemy limfatyczne. W górnej uda są widoczne żylaki. Opuchlizna zwiększa się gdy jest cieplej. Ostatnio byliśmy na basenie z chłodniejsza wodą i zauważyłem że opuchlizna odrobinę się pomniejszyła. Problem jest do tego stopnia, że czasami ma problem z dobraniem butów ponieważ stopy nie mają miejsca na podbiciu buta. Czy ktoś może mi podpowiedzieć w tym temacie jak leczyć, czy są może jakieś zabiegi na to. Od czego najlepiej zacząć.

Wzrost 167
Wiek 22 lata
Waga 65


Pozdrawiam Wojtek
napisał/a: kordian1 2013-08-19 17:44
Wykonać USG Doppler, można zażywać Cyklo3Fort dostępne bez recepty a wielu naczyniowców poleca, na żylaki można kupić sobie pończochę uciskową czy coś podobnego (najlepiej jak to zobaczy specjalista chorób naczyń), jeżeli obrzęk limfatyczny jest potwierdzony to można poszukać gabinetu masażu oferującego drenaż limfatyczny, są również gabinety fizykoterapii oferujące tego typu zabieg. Nogi smarować np Liotonem1000 wcierając w kierunku do góry, nogi trzymać na podwyższeniu zarówno siedząc jak i leżąc.
napisał/a: wOjta$ 2013-08-19 20:44
drenaż limfatyczny, brzmi trochę przerażająco co to jest ?
napisał/a: kordian1 2013-08-19 20:59
To tylko tak brzmi, w rzeczywistości jest to jeden z rodzajów masaży gdzie za pomocą rąk terapeuty lub odpowiedniego urządzenia zalegająca limfa (chłonka) powodująca obrzęk jest przesuwana do najbliższych węzłów chłonnych. Masaż taki jest bardzo przyjemny, ruchy wykonywane przez terapeutę powinny być powolne, płynne i delikatne.