Spuchnięte nogi

napisał/a: Babanaobiekcie 2013-05-23 00:03
Witam!
Nie wiem czy w dobrym dziale zamieszczam to pytanie i czy ktoś tutaj już o to pytał.
Mój problem polega na tym,że praktycznie od "zawsze",puchną mi nogi.Nie mówię już o tym,że jest to mało estetyczne.Najbardziej dokucza mi ich ból i towarzyszące temu drętwienie.
Opuchlizna jest największa w gorące dni.Dodam że zawsze w ciągu dnia piję sporo wody.
Nie mam cukrzycy.Mam tylko dość spory cholesterol(kępki żółte wokół oczu).Nie mam też żylaków.
Nie piję alkoholu,nie palę.
Leki które brałam dotychczas(diosmina),przestały mi już pomagać,a jedyna rada jakiej udziela mi lekarz,to taka,żeby jak najwięcej leżeć z nogami w górze.Problem w tym,że mam stojącą pracę,a po powrocie do domu obowiążki,których nikt za mnie nie wykona,więc nie bardzo mogę leżeć.
Ktoś wie co mi może dolegać i jaka jest na to rada?
Z góry dziękuję.
napisał/a: Babanaobiekcie 2013-05-26 20:34
Przepraszam że się narzucam,ale czy ktoś zna odpowiedź na moje pytanie?
Prawie 120 wyświetleń i nikt nie wie o co chodzi?
napisał/a: magi11 2013-05-27 08:49
Witam
Mam podobny problem z nogami, po badaniu dooplerowskim stwierdzono u mnie obrzęki limfatyczne (żylaków także nie mam)- także od "zawsze", pomagam sobie Diosminą 1000mg, na obrzęki pomaga mi bardzo jazda na rowerze, podobno pomocne są drenaże limfatyczne kończyn, są nawet specjalne urządzenia do tego typu zabiegów, ale to duży wydatek :(
napisał/a: Babanaobiekcie 2013-06-21 21:11
magi1 napisal(a):Witam
Mam podobny problem z nogami, po badaniu dooplerowskim stwierdzono u mnie obrzęki limfatyczne (żylaków także nie mam)- także od "zawsze", pomagam sobie Diosminą 1000mg, na obrzęki pomaga mi bardzo jazda na rowerze, podobno pomocne są drenaże limfatyczne kończyn, są nawet specjalne urządzenia do tego typu zabiegów, ale to duży wydatek :(


Badanie dooplerowskie będę miała dopiero 1 lipca.
Na urządzenie do drenażu limfatycznego mnie nie stać... :(
W tej chwili opuchlizna nieco zeszła(to pewnie zasługa nowego leku jaki biorę od niedawna-Cyclo3Fort),ale nogi nadal bolą.
Na dodatek na łydkach wyszły mi dziwne plamy,które przypominają skupiska piegów.
[attachment=2:1igu3oox]2013-06-21-783_1.jpg[/attachment:1igu3oox]
[attachment=1:1igu3oox]2013-06-21-784_1.jpg[/attachment:1igu3oox]
[attachment=0:1igu3oox]2013-06-21-786_1.jpg[/attachment:1igu3oox]