Spuchnięte jelita

napisał/a: Malabuana 2013-05-13 21:07
Witam, dawaliście mi już całkiem ok porady, a teraz naprawdę Was potrzebuję i mam nadzieję, ze pomożecie.

Wizytę u gastrologa mam 23 grudnia, a bóle w podbrzuszu stają się coraz mocniejsze. Przypominają bóle owulacyjne, i myślałam, że to przez tabletki antykoncepcyjne, które biorę już od 2 lat. Strasznie też przytyłam bo ok 20 kg. Nieważne czy jem dużo, cyz się głodzę i ćwiczę - nie mogę nic zrzucić, choć próbowałam już wszystkiego!

Poszłam więc do ginekologa, po inny zestaw hormonów. Ona jednak wyczuła coś w moim brzuchu i namówiła mnie na USG, sądząc, że to cysta, ale nie... To były jelita, spuchnięte jelita, które wywalają mój brzuch i nie pracują odpowiednio. W sumie zauważyłam też sama, że mam albo biegunki, albo zaparcia. Jednak myśli, co to może być, co się tam w środku dzieje czemu tak mocno boli (bardziej trochę na prawo), czemu z niedowagi mam nagle nadwagę, nie dają mi spokoju. Boję się, że to coś poważnego a gastrologa mam.... na 23 grudnia -_-'. Nie stać mnie na prywatne wizyty, ale potrzebuję chociaż uspokojenia, że to żaden nowotwór, ani nic zagrażającego życiu, czy jakieś tropy.

Powiedzcie co mi może dolegać? Ginekolog stwierdziłą, że może to być zespół jelita drażliwego, ale sama nie wiedziała, dlazego jelita mi spuchły. Poradźcie coś bo się będę zadręczać do grudnia.
napisał/a: Ell 2013-05-20 17:10
Przynajmniej nie chudniesz - dobry objaw

strasznie dlugo masz czekac na wizyte. No ja bym nie czekala.
Moze powiem co ja bym zrobila: najpierw USG jamy brzusznej, posiew kalu, badanie kalu na pasozyty, krew utajona
Wszystkie badania kalu mozna robic bez skierowania- razem wziete to jest okolo 50zl. USG jamy brzusznej - 70zl.
I z tymi wynikami do lekarza. Bo jak pojdziesz bez wynikow, to najpierw skieruje Cie wlasnie na te badania. I tak bedziesz sobie spacerowac.

To moze byc wszystko i moze byc nic.
Od jelita drazliwego, pasozyty, polipa, zapalenia do nowotworu. Z tymze nowotwora to bym sie tak nie obawiala, bo to trafia sie czesciej starszym ludziom, no chyba, ze ktos u Ciebie chorowal na ta chorobe albo na polipowatosc J.grubego.

Biegunki lub zaparcia- czesto sie zdarza przy jelicie drazliwym albo przy zapaleniu jelita. Jesli w kale by Ci wyszla krew, to zapewne zapalenie, wrzodziejace jelito grubego itp.
Masz sluz w stolcu?

Kup sobie Sanprobi ISB, tanszy trilac. Jest bez recepty, na jelito drazliwe. Bezpieczny lek, bardziej probiotyk. Zobaczysz, jak bedzie po nim.
promieniuje Ci bol na nogi, pachwiny itp?
napisał/a: Malabuana 2013-06-11 14:31
Tak długo nikt nie odpowiadał, że aż przestałam zaglądać ^^. Dzięki za odpowiedź. Cóż osobiście wolałabym chudnąć, bo powiem szczerze, że cholernie źle czuję się w swoim ciele. Do objawów doszły jeszcze wzdęcia, ale nie takie drobne, tylko olbrzymie. Mam balon, jak kobieta w ciąży, ciężko mi jest się poruszać, i niechętnie idę do ludzi, bo cóż... wzdęcia to też gazy. A nie ukrywam, że przy takich pragnę choćby drobnej ulgi, a nie powstrzymywania się...

USG zrobione, ale nic nie wykazało. W kale też czysto. Dostałam skierowania od razu od lekarza prowadzącego, tylko na specjalistę muszę tak długo czekać ;/.

Może i w rodzinie chyba nikt na to nie chorował, ale ja mam problemy z żołądkiem od urodzenia. Jestem alergiczką, całe moje dzieciństwo, to biegunki, bóle brzucha i wymioty. Gdy skończyłam 15 lat alergia minęła, jak ręką odjął, ale gdy rzuciłam się na niedostępne dotychczas żarcie,mój żołądek się zbuntował, wyrzucał większość nawet bez trawienia. Z czasem się przyzwyczaił do nowych produktów, i wtedy weszłam w okres wegetarianizmu. Nie jadłam mięsa i ryb ok. 8 lat. Doszły też restrykcyjne diety (głodziłam się dość mocno) i dopiero 2 lata temu nagłe przybrałam mega na wadze. Biegunki zamieniły się w zaparcia. Mięso zaczęłam jeść jakoś pół roku temu, od tego czasu pogorszyło mi się. Oczywiście staram się oszczędzać żołądek, żadnego ciężkiego żarcia, żadnego tłuszczu, panierki, staram się jeść zdrowo, ale boję się, że sama mogłam sobie to po części zrobić...
napisał/a: Ell 2013-06-11 14:45
jak sa zaparcia, biegunki, to jeszcze moznaby sie postarac o kolonoskopie. Tez mozna sobie zrobic badania krwi pod katem np celiaki itp.
napisał/a: Malabuana 2013-06-11 18:16
A i jeszcze zapomniałam odp. Rzeczywiście ból z prawej strony promieniuje na pachwinę i nogę, przez co zawsze ciężko jest mi się ułożyć. Cóż... czasu mam dużo to jakieś dodatkowe badania mogę porobić ale na kolanoskopię też chyba specjalista musi skierowanie wypisać?
napisał/a: Ell 2013-06-11 19:11
jesli chcez przez NFZ to musisz miec skierowanie.
prywatnie to wyjdzie od 600zl (+wycinki). Chyba, ze bez znieczulenia to 200zl taniej.

Jak ja szukalam to wlasnie najtaniej znalazlam 350zl (+ wycinki 40zl + znieczulenie jesli chcesz 200zl)