Spuchniete i zaczerwienione oko

napisał/a: zbrojny 2014-07-28 21:15
Witam taki problem, po obieraniu ziemniaków nie umylem dokładnie rąk, przetarlem oko brudna dłonią i wyskoczyła mi reakcja alergiczna, przynajmniej wygląda na taką. Skóra wokół oka spuchla, oko jest całe czerwone, zalzawione, no i oczywiście swędzi. Smarowalem oxycortem powieki, przemylem kilka razy solą fizjologiczną i jest trochę lepiej, tzn minimalnie się polepszylo, nie swędzi juz ale ciągle wygląda to nieciekawie. Dodam że jestem alergikiem i atopikiem, chociaż na same ziemniaki nie mam uczulenia, myślę że może jakiś pestycydów czy coś ze skórki po prostu dostało mi się do oka. Nie wiem czy tak to zostawić i zobaczyć co się stanie, czy jechać do szpitala bo chyba nic innego juz mi do głowy nie przychodzi.
napisał/a: Konstans 2014-07-29 16:50
Witaj,
jeśli nie masz zaburzen widzenia to poczekaj, przepłukuj obficie solą fizjol. Taka reakcja na jakiś alergen musi potrwać. To wymaga regeneracji, zwłaszcza jeśli mówimy o oku . Skoro jestes alergikiem mogła nastąpic reakcja krzyżowa, na która jesteś bardziej wrażliwy niz inni. Ale cokolwiek miałoby kontakt z okiem, może wywołac jego podrażnienie.
Natomiast jesli objawy sa uciążliwe/bolesne i nie do wytrzymania powinieneś pójśc do lekarza.
Pozdrawiam.