spuchniete dlonie, ból stawów

napisał/a: kate29 2011-03-23 10:18
Witam nie wiem od czego zacząć i czy to cos da ale z dnia na dzien przybywa objawów. Zaczęło sie od plam na dłoniach aż po bark. Powtem pojawiały sie też na nogach,Myslalam że to może uczulenie choć nie stosowałam żadnych "nowych rzeczy" typu proszek,mydło,krem itp.
Na drugi dzień zaczeły mnie bolec kolana, a wieczorem też kark, oraz swędziały mnie stopy. Trzeciego dnia poszłam do lekarza bo bolał mnie juz chyba każdy staw i lekko spuchły Mi palce w rekach. Dzisiaj wstaje i mam tak spuchniete palce ze nie zamkne dłoni,stopy tez mam spuchniete,ból w stawach jest nadal,( nie moge nawet kranu dokręcic jedną reką). Mam 32lata i nie stosowałam żadnej diety.Co zmieniłam w sposobie zywienia to to ze od jakiegoś tygodnia rano zjadam jogurt i tyle.
A lekarz przepisał mi witamine E, nimesil i flonidan-10mg i wapno.
Prosze o porade..bo lekarz ( na zastępstwie ) nic mi nie pomógl a co dzięń coś dochodzi z objawów. Może to zakwaszenie organizmu, powinnan wykonac jakieś badania? Lekarz stwierdzil ze nie ma takiej potrzeby.Dziękuje i pozdrawiam.
napisał/a: augustyn888 2011-03-23 11:32
sitka napisal(a):Witam nie wiem od czego zacząć i czy to cos da ale z dnia na dzien przybywa objawów. Zaczęło sie od plam na dłoniach aż po bark. Powtem pojawiały sie też na nogach,Myslalam że to może uczulenie choć nie stosowałam żadnych "nowych rzeczy" typu proszek,mydło,krem itp.
Na drugi dzień zaczeły mnie bolec kolana, a wieczorem też kark, oraz swędziały mnie stopy. Trzeciego dnia poszłam do lekarza bo bolał mnie juz chyba każdy staw i lekko spuchły Mi palce w rekach. Dzisiaj wstaje i mam tak spuchniete palce ze nie zamkne dłoni,stopy tez mam spuchniete,ból w stawach jest nadal,( nie moge nawet kranu dokręcic jedną reką). Mam 32lata i nie stosowałam żadnej diety.Co zmieniłam w sposobie zywienia to to ze od jakiegoś tygodnia rano zjadam jogurt i tyle.
A lekarz przepisał mi witamine E, nimesil i flonidan-10mg i wapno.
Prosze o porade..bo lekarz ( na zastępstwie ) nic mi nie pomógl a co dzięń coś dochodzi z objawów. Może to zakwaszenie organizmu, powinnan wykonac jakieś badania? Lekarz stwierdzil ze nie ma takiej potrzeby.Dziękuje i pozdrawiam.



Witam.
Przyczyn takiego stanu rzeczy może być wiele,od odczynów alergicznych po zapalenie stawów(na co zwrócił uwagę lekarz przepisując Pani te leki).Mimo wszystko ze względu na połączenie tych objawów(swędzenie i plamy plus bóle stawów i obrzęki) powinien przynajmniej zlecić podstawowe badania krwi i moczu.Można by też wykonać badania na poziom bazofili,eozynofili,limfocytów,leukocytów,neutrofili,a przede wszystkim oznaczenia IgE.
Przyczyną może być również zła tolerancja środków antykoncepcyjnych.Takie opuchnięcia mogą także wynikać ze złej gospodarki elektrolitowej,zatrzymywanie wody w organizmie,co wiąże się z nadmiarem sodu.Należało by wtedy ograniczyć spożycie soli,a do picia używać niegazowaną wodę o niskiej zawartości sodu.Można by również wykonać badanie pokazujące poziomy elektrolitów w organizmie.Jeżeli Pani miała kiedykolwiek problemy z żołądkiem lub wątrobą, proszę uważać na tek lek o nazwie Nimesil i zażywać go tylko w razie bezwzględnej konieczności.Jeśli objawy szybko nie ustąpią należałoby udać się do lekarza(może innego).
Pozdrawiam.
napisał/a: kate29 2011-03-23 20:24
Witam cos mi przyszło do głowy... czy możliwe że te objawy świadczą ze zaraziłam sie jakims pasożytem? aha przypomniało mi sie że wieczorem to swędzenie jest nie do zniesienia a w ciagu dni jest bardzo słabe. Opuchlizna na palcach dloni utrzymuje sie nadal. Pozdrawiam.
napisał/a: augustyn888 2011-03-25 14:11
sitka napisal(a):Witam cos mi przyszło do głowy... czy możliwe że te objawy świadczą ze zaraziłam sie jakims pasożytem? aha przypomniało mi sie że wieczorem to swędzenie jest nie do zniesienia a w ciagu dni jest bardzo słabe. Opuchlizna na palcach dloni utrzymuje sie nadal. Pozdrawiam.


Pani objawy,jak już pisałem wymagają,dokładniejszego badania,i na Pani miejscu, jeżeli nie ma poprawy, drążyłbym uparcie ten temat u lekarza. Jeżeli chodzi o pasożyta,to też wymaga badań.Pani objawy mogą wskazywać na wiele przyczyn,których rokować bez badań nie należy.
Pozdrawiam.
napisał/a: slonecznik3 2011-04-07 18:17
Sitka i wiesz juz cos wiecej co ci dolega?