Spuchnięte Czerwone Ręce

napisał/a: Dronix 2011-12-01 08:05
Witam ostatnio koledzy zaczęli zwracać uwagę ,że mam opuchnięte czerwone dłonie nie wiem od kiedy tak mam bo prawdę mówiąc nie przykładałem do tego uwagi,ale teraz zaczyna mnie to zastanawiać.Czego to może być przyczyna? ktoś mi mówił,że może to być coś z krążeniem ale 2 kata temu miałem robione USG serca/Mocz na wszystkie badania/Cukier/USG Brzucha i wszystko było w porządku z góry dziękuje za pomoc
napisał/a: Christine1 2011-12-01 08:39
Jeśli ostatnie badania miałeś wykonywane 2 lata temu, to nie znaczy, że wciąż są one takie same. - Badania kontrolne u zdrowych ludzi powinno się wykonywać przynajmniej raz w roku, żeby wykryć ewentualne nieprawidłowości. - Czas powtórzyć badania. - Idź do lekarza POZ, opowiedz o objawach i poproś o skierowanie na badania.
napisał/a: Dronix 2011-12-01 08:52
Chodzi mi o to,że miałem badania i jeśli miałem wtedy spuchnięte dłonie to raczej sporo przyczyn wykluczyło.Może źle napisałem w temacie od bardzo dawna mam takie dłonie tylko teraz kolega mi to powtarza codziennie bo chodzę z nim na zajęcia.Czy to może być wina tarczycy ?
napisał/a: Christine1 2011-12-01 09:10
Zacznijmy od tego - czy masz spuchnięte i czerwone całe ręce, czy tylko dłonie? Czy puchną Ci także nogi, twarz lub choćby powieki?
Czy ta opuchlizna jest cały czas, czy może nasila się po nocy, albo przeciwnie, po jakimś czasie od wstania z łóżka?
Czy masz jakieś inne dolegliwości, objawy, choćby nawet te, które nie wydają Ci się związane z tym, co opisujesz?
napisał/a: Dronix 2011-12-01 14:08
Mam spuchnięte tylko dłonie,Czasem jest jakby gorąco czasem w nie zimno Czerwone są Palce Kostki . Nogi też są ale jakby mniej.Czasem serce mi mocniej pracuje,zakłuje ale miałem USG Serca i wszystko było ok Lekarz w szpitalu mówił ,że to może być od Tarczycy ale zrobiłem badanie TSH to jak patrzyłem to zmieściłem się w normie Jeszcze miałem zlecone badanie FT1 i Ft2 i USG tarczycy które w następnym tygodniu mam zamiar zrobić
napisał/a: Christine1 2011-12-02 09:46
To zbadaj jeszcze te hormony tarczycowe, no i zrób USG. To, że TSH jest w normie, nie musi świadczyć, że tarczyca jest zdrowa.

Czy na pewno chodzi o ft1 i ft2, a nie o ft3 i ft4?