spuchły mi kostki u obu nog

napisał/a: anoli1 2007-06-17 11:50
Prosze o pomoc od tamtego roku od sierpnia z niewiadomych przyczyn spuchły mi kostki u obu nog a opuchlizna utrzymywala sie jakis tydzien a pozniej kolo 3 dni przerwy i znowu puchly tak do wrzesnia. Zauważyłam także że wydłuzył mi się cykl miesiączkowy a miesiączniki do tej pory trwające 6 dni trwają 3. Zrobiłam badania podstawowe i na ASO ale nic nie wykazały, także laryngologicznie, ginekologicznie, stomatologicznie i reumatycznie jest wszystko ok. We wrzesniu poszłam do enedokrynologa i stwierdził że mam nadczynność tarczycy TSH wyszło 0,11, FT3- 5,5 a FT4 - 2,24 i dostałam tyrozol. Po 10 dniach przyjmowania niezbyt dobrze sie czułam i przestałam go zażywć. Od listopada do stycznia przytulam 10 kg mimo że ciągle jestm na diecie. Zaczeły bardziej przeżedzać się włosy mam obizony nastruj, chce mi sie ciągle spać mimo że śpię całą noc. Niewiem co mi jest 4 tyg. temu znów zaczeły mi puchnąć kostki i opuchlizna nie schodzi troche po nocy jest lepiej ale zaraz wraca zaczełam sie strasznie pocić mam ciągle wilgotną skórę a przy wykonywaniu jakieś lekkich ćwiczeń jestem mokra jak bym wyszła z pod prysznica. Straciłam ochote do jedzenia jem bardzo malo a mimo to moja waga sie podnosi. Dnia12.06.07 zrobilam badanie TSH które wyszło w normie 2,36. Proszę o pomoc
napisał/a: KATERINA 2007-06-17 14:10
Trzeba się dokładnie przebadac tyle tu postów o tarczycy wystarczy poczytać!!
Badania które winnas zrobić do tego TSH to przeciwciała tarczycowe TG i TPO oraz koniecznie usg tarczycy,umówić się do db spr i poleconego endo.
Zrobić ogólną morfologię
poziom wapnia
żelaza
elektrolity
OB
badanie ogólne moczu
latex [czynnik reumatologiczny]zamiast ASO
Z całą pewnością sa to problemy spowodowane przez tarczycę a wtedy możliwe sa inne zaburzenia,może masz Gravesa Basedowa trzeba spr koniecznie przeciwciała ,jeśli wyjdą w normach trzeba zrobić przeciwciało przeciwko receptorowi TSH[TRAB]które czesto jest symptomatyczne dla Basedowa[nadczynnosć autoimmunologiczna]
Im szybciej pójdziesz do lekarza prywatnie tym lepiej ,badania zrób przed wizytą.
Jak nie zaczniesz się leczyć będzie gorzej ,sprawy nie można ignorować,trzeba popytac w rodzinie czy byly zaburzenia u wAS ze str tarczycy.


[ Dodano: 2007-06-17, 14:12 ]
I podawaj prosze normy laboratoryjne ,każde lab ma inne a to wazne.