sprzedaż leków w internecie

napisał/a: burteam 2008-05-07 00:34
Po śmierci mojej mamy zostały różne leki. (choroba nowotworowa, cukrzyca, nadciśnienie)
Są oryginalnie zapakowane i jeszcze mają długą datę ważności.
Czy te leki mogę sprzedać przez internet (np. za połowę ceny) ?
Czy to legalne - a jeżeli nie to co z nimi zrobić ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-05-07 10:05
Leków na receptę nie możesz sprzedać legalnie przez internet. Nie możesz ich wystawić na allegro itp. Możesz popytać wśród znajomych czy nie biorą takich leków (nadciśnienie, cukrzyca to choroby cywlizacyjne na pewno masz najomych na nie chorych), a ostatecznie oddać do apteki które przyjmują je w celu spalenia.
napisał/a: Meszek 2008-05-16 10:39
Leki mogą sprzedawać wyłacznie apteki i punkty apteczne. Coniektóre prearaty można oczywiście dostać również w kiosku, jednak daleko im do tych, które wymieniasz. Sugeruję, byś zwrócił je w pobliskiej aptece w celu ich utylizacji.


Pozdrawiam
--- Jakub Bartosik ---
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-05-16 11:51
No dokładnie to napisałem. Nic nowego to wątku Pan nie wniósł.
napisał/a: Meszek 2008-05-19 09:13
djfafa napisal(a):No dokładnie to napisałem. Nic nowego to wątku Pan nie wniósł.


Nie mogę się z tym zgodzić ...
Zasugerowałeś, że można te leki odsprzedać, a dopiero w ostateczności oddać do apteki. Otóż, jeśli są to leki z gatunku "ciężkich" (a są, bo pisano o nowotworach), to odsprzedanie ich może grozić poważnymi komplikacjami, jeśli osoba je odkupująca będzie je brała bez konsultacji z lekarzem. A o tym już nie napisałeś ...

Tego typu leki należy zawsze oddać do apteki, a nie dopiero w ostateczności.


Pozdrawiam
--- Jakub Bartosik ---
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-05-19 09:22
W nawiasie napisałem, że chodzi o cukrzycę i nadciśnienie. A zna Pan kogoś kto bierze leki onkologiczne bez konsultacji z lekarzem?
napisał/a: Meszek 2008-05-19 12:18
djfafa napisal(a):W nawiasie napisałem, że chodzi o cukrzycę i nadciśnienie. A zna Pan kogoś kto bierze leki onkologiczne bez konsultacji z lekarzem?


Nie chcę się kłócić, bo nie ma takiej potrzeby. Pragnę jedynie zasygnalizować, iż pisząc takie rzeczy trzeba mieć na uwadze różne ewentualności i - że tak powiem - myśleć za innych. Przecież nie jest mi Pan w stanie zagwarantować, że takich osób nie ma lub, że pewnego dnia nie wejdzie na to forum jakiś zdesperowany małolat i nie strzeli mu coś do głowy, prawda? Co więcej ... nie raz i nie dwa widziałem podrobione recepty na często niebezpieczne leki, więc proszę mi wierzyć - odpowiedź na tego typu pytania może być czasem naprawdę zaskakująca.


Pozdrawiam
--- Jakub Bartosik ---
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-05-19 13:13
Nedrin napisal(a): Nie chcę się kłócić, bo nie ma takiej potrzeby.

Dokładnie mam takie samo zdanie :) A Pan jako farmaceuta (bo chyba tak jest) przyda się na forum również w innych tematach.