spray do nosa

napisał/a: Prawnik1 2015-08-17 22:59
Witam
Jaki rodzaj spray-a do nosa moglibyście mi polecić?
Mianowicie mam od zawsze problem z nosem - chyba alergia, szczegolnie rano jak wstaje, nie da sie zupelnie oddychac. Suchy nos jak w piekle.
-Jaki spray moglby mi pomoc?
- wypad do lekarza odpada- nie korzystam z tej uslugi od jakichś 10 lat
- chce tylko przepchać nos za pomocą srodkow farmakologicznych - bez recepty


pozdrawiam
napisał/a: piotrosiama 2015-08-18 01:54
Najprostszy sposób to inhalacje z udziałem np. wody morskiej, z udziałem olejków eterycznych itp.
Pracujesz w jakiś specyficznych warunkach, w oparach chemicznych, udział klimatyzacji, czy wcześniej nadmiernie stosowałeś krople do nosa ? Może jednak warto ustalić czy to jest alergia.
napisał/a: Vattier 2015-08-18 02:06
Bez recepty można spróbować Sinus Rinse (albo Solinea Fixsin - chyba tańszy) i jakiś lek przeciwhistaminowy (np. Allergodil w aerozolu), ale nie oczekiwałbym cudów. Można też włączyć loratadynę doustnie (np. 10 mg wieczorem). Skoro problem jest od zawsze, to najpewniej albo zatoki, albo alergiczny nieżyt nosa na podłożu alergenów całorocznych (roztocza?). Trudno coś sensownego skoro nie godzisz się na wizytę u lekarza - a pewnie warto byłoby dołączyć steryd wziewnie. Z ciekawości spytam - czemu nie korzystasz z usług medycznych?
napisał/a: radek07 2015-08-18 10:45
Prawnik napisal(a):Mianowicie mam od zawsze problem z nosem - chyba alergia, szczegolnie rano jak wstaje, nie da sie zupelnie oddychac. Suchy nos jak w piekle.

Taki objawy może świadczyć o przeroście błony śluzowej i na to sprayu nie znajdziesz. Co do odetkania nosa przy pomocy sprayu to mógłbyś użyć Otrivinu, ALE jeśli masz problem z błoną śluzową to absolutnie nie powinno się go używać bo mógłby tylko pogłębić problem. Możesz zakupić zestaw do płukania nosa o nazwie Sinus Rinse; jest to butelka przy pomocy, której można całkowicie wypłukać jamę nosową z całej wydzieliny jak i ją nawilżyć.
Na przyszłość polecam wykonanie Tomografii Komputerowej, bo to co napisałeś może świadczyć, o tym że masz do czynienia z jakimś schorzeniem lub wadą anatomiczną.