sprawdzone sposoby na swędzenie

napisał/a: mimileczka 2013-09-30 15:11
Witam,

okropnie swędzi mnie od wczoraj pochwa i muszę jak najszybciej to zwalczyć. Nie chcę wydawać bez potrzeby pieniędzy na lekarza i apteki. Mogę sobie z tym poradzić sama? Znacie jakieś dobre domowe metody?
napisał/a: ~Anonymous 2013-09-30 18:36
Jeśli dostałaś zakażenia to bez lekarza się nie obejdzie. Wspomóc się możesz pałeczkami kwasu mlekowego ale niestety trzeba je kupić w aptece. Pozdrawiam.
napisał/a: wikam2 2013-10-05 18:11
A na zew. smarować klotrimazolum.
napisał/a: Expert LeczPaznokcie 2013-10-14 13:10
Witam,
Domowe sposoby nie są skuteczne, ewentualnie można zastosować Clotrimazolum krem 2xdziennie. Należy uzupełniać braki bakterii Lactobacillus, odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej mikroflory pochwy. Ważne jest również noszenie przewiewnej bawełnianej bielizny, stosowanie płynów do higieny intymnej o neutralnym pH lub zawierających kwas mlekowy.
wiewiora24
napisał/a: wiewiora24 2013-10-24 18:33
Wizyta u ginekologa to podstawa leczenia, domowe sposoby mogą tylko zaostrzyć dolegliwości. U mnie na przykład przyczyną swędzenia nie była infekcja a uczulenie na płyn do płukania, dlatego teraz piorę bieliznę w szarym mydle i dodatkowo smaruje miejsce intymne provag żelem, który hamuje rozwój bakterii i grzybów, doskonale sprawdza się również przed stosunkiem.
napisał/a: NiebieskiGerber 2013-10-28 11:50
Na szybko, na swędzenie mogę Ci polecić żel lacibios femina, jednak jest on do kupienia w aptece. Używam go codziennie i poleciłam już wszystkim kobietom w mojej rodzinie :) jest wydajny, nie brudzi bielizny i koi swędzenie i pieczenie zaraz po posmarowaniu. Dzięki zawartości kwasu mlekowego i pH 4,5 zapewnia odpowiednie środowisko dla dobry bakterii kwasu mlekowego a chlorheksydyna działa bakteriobójczo. Dla mnie wielkim plusem jest też to, że nie zawiera SLS, SLES i parabenów, nie wysusza. Dla mnie sprawdza się idealnie do ochrony przed infekcjami i doraźnie przy podrażnieniach po stosunku czy od bielizny. Z domowymi sposobami nie kombinuję, bo nie zachęca mnie ani okład z kefiru ani czopek dopochwowy z czosnku. Jeśli będziesz miała inne objawy: ból, upławy, nieprzyjemny zapach to idź do ginekologa.
napisał/a: 123aga123 2013-10-29 11:34
u mnie najbardziej domowym/w sensie że biorę leki z domowej apteczki/ sposobem przy swędzeniu/pieczeniu jest clotriamazolum na dzień-kilka razy i invag na noc przez tydzień. Te leki są bez recepty, i zwykle je mam. Bo jogurtów ani czosnku nie stosowałam na takie sprawy-choć czytałam że dziewczyny tak eksperymentują.