Sprawa dla dr. Housa - Clonazepam

napisał/a: kbs1 2013-03-18 19:24
A więc po kolei. Moja przygoda z lekiem w tytule trwa nieco ponad rok. Brałem go ponieważ mam fobie społeczną i depresję. Nigdy nie nadużywałem, zawsze średnio raz na miesiąc paczka jedzona w 4 dni (tak dużo), nie zwiększałem dawek, cały czas były podobne, jednak nie dawały tego co na początku. Wiec pewnego dnia zjadłem całą paczkę 2mg, i tu uwaga... Zwykła stan jak to po clonazepamie w normalnych dawkach. W tej chwili zażywam taką dawkę 2 razy w tyg. gdyż chodzę do zaocznego LO. A teraz pytania.
1)Skąd wziął się ten stan rzeczy?
2)Która paczka bardziej osłabi funkcje poznawcze? Zjedzona w 1 dzień czy w 30 dni?
3)Czy po przedstawieniu sytuacji lekarzowi o tym że będę jadł takie dawki tylko do szkoły przypisze mi receptę?
napisał/a: weiner 2013-03-19 13:25
Doktorem Housem nie jestem ale ;):
1) Moim zdaniem jest to spowodowane wzrostem tolerancji Twojego organizmu na lek - mniejsze dawki nie są efektywne (większość leków przyjmowanych przez dłuższy czas tak działa, a szczególnie leki działające na ośrodkowy układ nerwowy)
2) Jeżeli zjesz paczkę w ciągu jednego dnia to efekt będzie zdecydowanie silniejszy ale utrzyma się on krócej (w odniesieniu do spożywania paczki przez miesiąc) gdyż lek jest cały czas metabolizowany.
3) To już zależy od lekarza do którego chodzisz ale pamiętaj, że to on ustala dawki a nie Ty i on wie co będzie dla Ciebie najlepsze. Pamiętaj też, że przyjmowanie Clonazepamu wiąże się ze stopniową tolerancją i silnym uzależnieniem fizycznym i psychicznym (tzw. zespół odstawienny).