spóźniony okres

napisał/a: Agaxx2 2011-04-15 21:52
Hej! Przeczytałam tutaj już wszystkie tematy dotyczące okresów w ciąży, samej ciaży i tak dalej. Przez kilka miesięcy 'schizowałam', że mogę być w ciaży przez petting, jednak test ostatecznie to wykluczył.
Od 5ciu miesięcy okres miałam bardzo regularny (wcześniej nie potrafię powiedzieć, bo tego nie spisywałam), cykl trwał równo 29 dni. Natomiast w tym miesiącu nie dość, że spóźnił się okres 1 dzień to do tego nie było prawie wcale szeroko rozumianej miesiączki tylko krew w śluzie, która ujawniała się tylko na papierze toaletowym. Trwało to przez dwa dni. Dziś w trzeci dzień krwi jest trochę więcej, ale nadal skąpo - wygląda to tak, jakby była to końcówka mojego normalnego okresu. A przecież ten, o którym mówię w ogóle się nie rozkręcił.. Nie wiem co się dzieje, czy mam powody do niepokoju? Czy może to być przyczyna zaburzenia hormonów (dodam, że ostatni mój okres ciągnął się nawet do 9 dnia cyklu, były wtedy ostatnie plamienia..). Ale nigdy wcześniej nie miałam tego rodzaju plamień i krwi w śluzie na początku okresu. Czy udać się do ginekologa?
Dodatkowo (jesli już wymieniam wszystkie niepokojące sprawy) dodam, że pierwszy raz nie zaobserwowałam u siebie ciągnacego się śluzu w okresie, który teorytycznie miał być płodny. NIe wiem czy to przydatna informacja...
Tyle się naczytałam w internecie o skąpym krwawieniu w ciaży, że teraz głupie myśli przychodzą mi do głowy - na przykład takie, że zaszłam w ciążę przez peeting (który był kilka dni przed terminem okresu) i to w dodatku przez bieliznę i przy braku wytrysku. Sama zdaję sobię sprawę, że to głupota, ale człowiek sam się nakręca. Bardzo prosze o poradę, czy to może być coś normalnego, czy raczej skonsultowac to z lekarzem?
Dodam, że nigdy jeszcze nie współżyłam i mam 18 lat.

Proszę o odpowiedź!!
napisał/a: Agaxx2 2011-04-15 21:59
Aha, dodam, że przy tym okresie w ogole nie wystąpił PMS, ale to przecież nie ciąża..
napisał/a: wikam2 2011-04-15 22:01
To czytałaś?
http://commed.pl/do-dziewczyn-zadajacych-pytanie-czy-jestem-w-ciazy-vt26954.html
Jeśli nadal masz wątpliwości to test robimy 2 tygodnie po owulacją badz 3 tygodnie po stosunku :)
Krwawienie w ciązy jest już na taki etapie, że test winien ją pokazac.
napisał/a: Agaxx2 2011-04-15 22:04
Czytałam to, ale moje pytanie dotyczy tego okresu, który opisałam.
Jeśli ciażę można wykluczyć to czy czasem się tak zdarza, czy też nie jest to normalne i lepiej udać się do lekarza?
napisał/a: wikam2 2011-04-15 22:07
W linku, który podałam jest odpowiedź - to może byc krwawienie w ciązy.
Kiedy zrobić test napisałam wyżej.
Należy tylko wziąć poprawkę na to, że Ty nie bardzo miałaś jak zajśc w ciążę :)
napisał/a: Agaxx2 2011-04-15 22:20
No właśnie, więc chyba nie ma sensu wykonywać tego testu? :)
Chyba już macie dość takich tematów na forum, do znudzenia. Bardzo dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
napisał/a: wikam2 2011-04-16 15:01
Zawsze jest sens bo to uspakaja :) Inaczej można się dręczyć przez długi czas ;)