spóźniony okres, a może ciąża?

napisał/a: kate892 2007-04-17 17:14
Mam pytanie dość nietypowe, aczkolwiek interesuje mnie to czy bez kontaktu penis - pochwa mozna zajsc w ciaze.. znaczy kontakt był ale tylko fizyczny (do współzycia nie doszło) spóźnia i mi się okres i jestem dość zaniepokojona... czy mogę być w ciązy? Bardzo prosze o odpowieć, bo jakby nie było jest to dla mnie bardzo ważne. Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi. POzdrawiam.
napisał/a: molusia 2007-06-06 17:04
Wiesz mam taki sam problem...:( i tez szukam odpowiedzi na to pytanie...:( Uwierz mi przezywam to samo co Ty...:((
napisał/a: Kasienka84 2007-06-10 12:17
Nie sadze zebyscie w ciąży były, pewnie dopiero zaczynacie współżyć. Ja kiedyś miałam podobne zmartwienia, ale zeby zajść w ciążże to nie tak łatwo, penis musi byc w pochwie albo na wierzchu miejsc intymnych, a co wazniejsze to plemniki czyli sperma musza miec kontakt ze śluzem kobiety, sluz przenosi plemniki we wnetrze i jesli uda im sie przezyc taka droge to moze byc zaplodnienie, ale tez nie pewnie, wiec sie nie przejmujcie, okres predzej opożnia stres zwiazany z martwieniem sie a nie ciaza, za wiele osob byw ciaze zachodziło jakby tak bylo zawsze
napisał/a: molusia 2007-06-12 11:14
OK dzięki za odp...własnie dzisiaj robiłam test bo już z nerwów nie mogłam wytrzymać...bo okresu dalej nie ma...na szczęście test wyszedł negatywnie...Uwazam,że rzeczywiscie to stres w tym roku miałam maturę i do tego stres i obawy przed ciążą a w dodatku to bardzo mało jem i to może być przyczyną...heh
napisał/a: olkaa1 2008-10-09 19:08
Witam!
Mam pewien problem. Mam 18 lat, we wrześniu miałam bardzo dużo stresu, dlatego spodziewałam się jak zwykle w takiej sytuacji opóźnienia okresu. Miewałam już takie sytuacje, ponieważ ze względu na szkołę w jakiej jestem, co pół roku przynajmniej narażona jestem na stres związany z egzaminami.
Współżyję od roku, zabezpieczamy się prezerwatywą. Dwa dni po dacie planowanej miesiączki(która oczywiście się nie pojawiła) zdarzyło nam się współżyć bez zabezpieczenia. Jakieś 8 dni później pojawił się lekko brunatny śluz-na początku delikatny, później mocniejszy i po 4. dniach zamienił się w niezbyt obfity okres. Ten "okres" trwa drugi dzień i nie mam gorączki, podwyższonej temperatury, nie mam mdłości, ani innych początkowych objawów ewentualnej ciąży. Żyje jednak w stresie przez tą całą sytuację i zdaje sobie sprawa, że to nie ułatwia życia mojemu organizmowi. Warto też chyba zaznaczyć, że nie odżywiam się zbyt imponująco - bardzo rzadko jem obiady, nie mam czasu jadać regularnie, a do tego ostatnio jak nie jestem głodna to czuje takie dziwne uczucie w żołądku... jakby pustka, tak jakby chciał zaburczeć, ale rezygnował:/

Jakie może być prawdopodobieństwo ciąży? Z tego co wiem plamienia miesiączkowe występuje raczej tylko u wielorodek.

Pozdrawiam
napisał/a: Madonna 2008-10-12 21:27
Najlepiej zrób test. W czasie ciąży nie ma ani jednej miesiączki: ani u nieródek, ani u wieloródek - na jedno wychodzi.
Ciążę lub jej brak b. łatwo rozpoznasz po pomiarze podstawowej temperatury ciała przez cały cykl. Gorączka nie ma nic do tego.
napisał/a: hajduczka1 2008-10-14 20:00
Witam!!! Czy ktoś może mi odpowiedzieć na moje pytanie??? Kochałam się z chłopakiem 4tego września a test zrobiłam 14tego września rano i wyszedł negatywnie. Każda kobieta przeżywa inaczej początek ciązy więc nie wiem jakie objawy powinnam brac pod uwagę. Od kilku dni czuję sie bardziej zmęczona, boli mnie żołądek oraz podbrzusze. Miesiączki mam nie regularne więc nie wiem czy mam na to zwracać uwage jak mi się spóźnia 4dzień. Jest mi trochę niedobrze,bo to uczucie da się przeżyć. Jakoś nie mam ochotę cokolwiek zjeść. Nic mi nie smakuje. Jestem jakaś podenerwowana. Czy zrobiłam test za wcześnie??? Używałam testu pre test. Prosze o odpowiedz. Dziekuje!!!
napisał/a: Madonna 2008-10-15 07:51
Mimo nieregularnych cykli zawsze możesz wiedzieć, kiedy spodziewać się okresu i czy jesteś w ciąży.
Najlepiej powtórz test.