spóźnienie z zażyciem tabletki

napisał/a: Nati1 2007-02-06 19:33
Witam!
Mam pytanie... Tabletki anty biorę już od pół roku, zawsze starałam się regularnie, no ale niestety teraz wypadło mi, i spóźniłam się z wzięciem tabletki o 20 godzin... normalnie biorę o 16 a tą wziełam po 12 następnego dnia, i tego samego już o normalnej porze o 16. Czyli w jednym dniu zażyłam dwie, tą zapomnianą i tą normalną. Stało się to w niedziele, natomiast w środę doszło do stosunku(czyli 3-4 dni przed zapomnięciem tabletki)
Czy mam obawiać się zajścia w ciążę?
Czytalam że prawdopodobieństwo jest największe w 1 i 3 tyg brania tabletek, a w drugim nie, a to właśnie było w drugim tygodniu przyjmowania tabletek.
Czekam na szybką odpowiedź
Mam nadzieje, że nie powinnam się niepokoić...

[ Dodano: 2007-02-07, 15:11 ]
nikt nie jest w stanie mi pomóc?! odpowiedzieć?! :( :( :( :(

[ Dodano: 2007-02-07, 20:57 ]
niech mi ktoś odpisze :(
napisał/a: Niunia 2007-02-09 17:43
Hey minęlo więcej niż 12 godz. więc istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciąże nie potrafię Ci odpowiedzieć na 100% jeśli sie dodatkowo zabespieczaliście to nie masz sie czym martwić natomiast jesli nie to powinnaś zrobić sobie test ciążowy...bedziesz wiedziala i nie bedziesz sie juz martwila jesli jestes(a mam nadzieje ze nie) to i tak juz tego nie cofniesz... moze to bedzie male pocieszenie ale zastanawiam sie nad tym ze jednak przez te 2 dni bralas...i moze zaczęły dzialac ja bym zrobila test.... trzymam kciuki
napisał/a: Nati1 2007-02-09 22:52
kochaliśmy się bez zabezpieczeń, bo w końcu brałam tabletki. Po 2 dniach zapomniałam wziąść jednej w odpowiednim czasie. Mam nadzieje, że nie jestem... później już wszystko było normalnie... mi się wydaje że to jest niemożliwe abym była ponieważ w jeden dzien nie zmaleje aż tak bariera ta anty... tymbardziej że plemniki nie mogły dostać się do szyjki, bo w końcu dzięki tabletkom ten śluz je niby zablokował. I ponad 2 dni trzymał, aż osłabło to po zapomnieniu tabletki... no nie wiem... co za teorie wysnuwam... boję się :( poczekam do pon, wtedy zawsze dostawałam okres, zobaczymy...
napisał/a: Niunia 2007-02-12 09:48
chyba Cie nie zrozumialam... tabletek zapomnialas wziac po stosunku czy kilka dni przed?? jesli po to nie masz sie czym martwic dzis poniedzialek...mam nadzieje ze dostaniesz okres pozdrawiam
napisał/a: Nati1 2007-02-12 12:32
tak, stosunek był kilka dni przed zapomnięciem tabletki :)
no a teraz właśnie zaczął mi się okres
czyli kamyczek spadł mi z serca :)
Aqaba
napisał/a: Aqaba 2007-03-02 15:02
Nati napisal(a):tak, stosunek był kilka dni przed zapomnięciem tabletki :)
no a teraz właśnie zaczął mi się okres
czyli kamyczek spadł mi z serca :)


to dobrze ale pamietaj ze gdy zdazy ci sie taka sytuacja powinnas sie dodatkowwo zabezpieczyc a bedziesz spokojna:)