Spóźniający się okres, brak objawów ciąży

napisał/a: MarDan 2013-11-14 20:13
Witam. Mam 16 lat i spóźnia mi się okres. Z chłopakiem kocham się już z pół roku, nie zawsze się zabezpieczamy ale nigdy nie było problemu. Przed ostatnim okresem też miałam obawy, uprawialiśmy seks bez zabezpieczeń w dni płodne ale na szczęście okres dostałam ale 2 dni wcześniej, a zazwyczaj cykle mam regularne tak 23 dni. Tym razem kochaliśmy się dwa razy, raz w dni płodne ale z zabezpieczeniem i raz w nie płodne ale bez zabezpieczenia(stosunek przerywany), po za tym chłopak nigdy nie dochodzi we mnie .Okres spóźnia mi się już 4 dzień, nie mam żadnych objawów typu ból piersi, mdłości itd. Zauważyłam tylko przezroczysty śluz tak od 2-3 dni i dziś małą czerwoną plamkę. Strasznie się stresuję z chłopakiem i wiem, że to też ma wpływ na okres. Mam zamiar wykonać test ciążowy ale ciągle liczę, że dostanę ten okres. Zapytam wprost jakie są szanse na ciąże a jeśli to nie ciąża to co mogło spowodować rozregulowanie cyklu. Z góry dzięki :)

PS. Nie piszcie typu: Taka młoda a już seks itd. To sprawa każdego człowieka kiedy chce zacząć współżyć :)
napisał/a: wikam2 2013-11-14 20:39
Że za młoda to nie napisze, bom niewiele starsza była ;) ... ale seks w dni płodne bez zabezpieczenia to szczyt odwagi :D
Omijaj ten okres/zabezpieczaj. A najlepiej nie obliczaj go bo bywa zmiennym - o tak jak teraz - przesunięty okres = przesunięte dni płodne. Musicie dbać o zabezpieczenie. Jeśli w postaci stosunku przerywanego to o nim jest tutaj :
http://commed.pl/post458822.html?hilit=preejakulat#p45882
Do rzeczy - jesteś młodziutka, cykle nadal się normują. 23 dni to cykle krótkie. BARDZO możliwe, że wydłuża się do tych standardowych 28 dniowych. I uważam, że to się u Ciebie dzieje.
Co do ciązy - szanse max 30-40% w czasie współżycia w dni płodne bez zabezpieczenia.
Na początku ciązy objawów żadnych być nie musi!
Co masz zrobić? :) Otóż - czekaj do 30dc jak okres się nie pojawi (choć wnioskuję, że się POJAWI) to 31dc zrób test :)
Powodzenia!
napisał/a: Martusia30 2013-11-19 13:46
Zawsze gdy wydaje mi się żę moge być w ciąży robie test ciążowy z krwi, można go wykonać w większości labolatoriach, najlepiej po 10 dniach od stosunku.
napisał/a: wikam2 2013-11-19 20:34
albo 4 dni później zrobić test płytkowy - tańszy ;)
napisał/a: MarDan 2013-11-19 21:04
Po 7 dniach dostałam okresssssssssssssssss :) tak się cieszę :) i to w trakcie kupowania testu ciążowego haha :) przez ten miesiąc postaram się z chłopakiem nie uprawiać seksu a dokładnie zbadać cykl, dni płodne i nie płodne itd :) dzięki wszystkim :)
napisał/a: wikam2 2013-11-19 21:09
No to uff....:)