spóźniająca się miesiączka

napisał/a: amelia3 2007-12-15 12:42
witam, mam problem. miesiaczka spoźnia mi się ponad tydzień i zastanawiam sie czym może być to spowodowane. ostatni stosunek uprawialam 4 miesiące temu a od tego czasu mialam regularne okresy, więc wykluczam ciążę. co to może być?
napisał/a: makijaja 2007-12-15 17:23
Nie masz się czym martwić. Tygodniowe opóźnienie to jeszcze nie powód do obaw. Czasem na opóźnienie miesiączki wpływa stres, zmiana klimatu, jakaś infekcja organizmu,gorączka itp, itd.
Jeśli umiesz, to "wyluzuj", bo Twoje napięcie to też stres, który może mieć wpływ.
napisał/a: amelia3 2007-12-18 21:29
miesiączka dalej sie nie pojawiła :/ martiwe się coraz bardziej... czy ktos moze wytlumaczyc mi ze to nie ciąza? nie przemawiaja do mnie moje wlasne, racjonalne argumenty...
napisał/a: Madonna 2007-12-19 13:38
Zawsze możesz zrobić test ciążowy.
napisał/a: Miika 2007-12-21 21:57
Jesli osobiscie czujesz ze cos nienajleprzego dzieje sie w Twoim organizmie to zglos sie do lekarze . Ja osobiscie mialam kilku miesieczne przerwy w miesieoczcce i wiem ze to niebyl problem cieozy. Powiedzialam o tym mojemu ginekologowi , skierowal mnie na badania i okazalo sie ze mam zespol policystycznych jajnikow (PCO ) jest to zwiozane z hormonami.
Czy kiedys wczesniej mials ju takie przerwy?
Pozdrawiam
napisał/a: dwa_serca 2007-12-26 23:20
Mi również teraz spóźniał się okres ponad tydzień...wiedziałam ze to nie ciąża, gdyż z moim chłopakiem kochaliśmy się pół roku temu, więc od razu ją wykluczyłam. Myślę, że makijaja ma rację...opóźnienie miesiączki może być wynikiem stresu..itd. Ale jeśli bardzo się Martwisz to idź do lekarza może on poda argumenty, które Cię przekonają..:)

Pozdrawiam:)
napisał/a: On 2008-01-03 00:51
Mam pytanie. Wspolzylem z moją dziewczyną 10 dni temu. Wspolzylismy 2 razy. Zabezpieczylismy się prezerwatywą za kazdym razem. Nie pękła nam, ani się nie zsunęła. Tak samo moje nasienie nie wydostało się z prezerwatywy ani nie mialo większego kontaktu z ciałem partnerki. Raz niechcący ją tylko dotknąłem członkiem w "to" miejsce, ale nie wszedłem w nią, tym bardziej ze po pierwszym stosunku wytarłem dokładnie penisa papierem, umyłem ręce itp. Okres powininen u niej się pojawić 2 stycznie (praktycznie wczoraj) ale nie dostała go i nie odczuwa wogole objawów nadejscia miesiączki. W grudniu byla chora na szkarlatynę i brała antybiotyk (penicylinę). Czy jest możliwosc ze wpadlismy czy to bardziej choroba, antybiotyk i stres (rowniez spowodowany spozniającym się okresem)? Proszę o jakąś odpowiedź. Wiem ze napewno wiele osob zasypuje Was takimi postami, ale proszę o jakąś pomoc, poradę. Czekamy do konca tygodnia i jezeli okres sie nie pojawi robimy test. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź
napisał/a: On 2008-01-03 21:27
Pomoże ktoś...? :/
napisał/a: malenah 2008-01-04 15:32
mi sie wydaje ze okres sie nie pojawil przez antybiotyk, wiec badz spokojny
napisał/a: Lukaszek1 2008-01-08 12:59
Ja mam pytanie nastepujace:

Pare razy zabawialem sie z moja dziewczyna w tkzw petting (pieszczoty oralne itp :) ) Ostatnio sie zapomnialem i dotknalem reka penisa. Potem wsadzalem palce dziewczynie do pochwy (nie mialem wytrysku przed tym jak dotknalem rekami swoich narzadow rozrodczych, a na palcach ani sluzu ani spermy). Nigdy nie wspolzylismy ze soba. Dziewczyna ma nie rowne cykle czasem spozniajace sie nawet o 8 dni. Tym razem spoznia jej sie juz 5 dzien :) Jestesmy bardzo zdenerwowani bo przeczytalem juz tyle wersji :) jedna mowila ze zapliodnienie palcem jest mozliwe gdyby naladowac na niego spoooro nasienia inna ze wystarczy 1 plemnik i juz jest gotowa ciaza wiec jak to wlasciwie jest ? czy odnotowano takie przypadki ? Czy mozliwosc zajscia w ten sposob w ciaze jest wielce prawdopodobna?

Ginekolog u ktorego byla powiedzial jej ze na 95% ma ta ciaze w glowie a nie w pochwie, stwierdzil jednak ze zaplodnienie w ten sposob jest mozliwe.

Czy oprocz tego ze spoznia jej sie okres powinny wystepowac jakies inne objawy (jezeli to ciaza) a jesli tak to jakie ?
napisał/a: Madonna 2008-01-08 13:17
Zróbcie test i nie pozwalajcie sobie na ryzykowne zachowania, to nie będzie przeżywać obaw.
napisał/a: Lukaszek1 2008-01-08 13:46
Madonna napisal(a):Zróbcie test i nie pozwalajcie sobie na ryzykowne zachowania, to nie będzie przeżywać obaw.


proponowalem to dziewczynie :) ale ginekolog namieszal jej w glowie i powiedzial zeby lepiej testu nie robila zeby poczekala a okres na pewno przyjdzie powiedzial jej tez ze to przez stres dlatego tez zadalem powyzsze pytania bo w przeciwnym razie pobiegl bym do apteki :)

tak apropo to zaczynam twierdzic ze w tej materii (zaplodnienie etc) ludzie wysuwaja twierdzenia nieco na "czuja" :) w necie czytalem tyle wersji skrajnie sprzecznych ze szok :)