spóźniająca się miesiączka

napisał/a: Madonna 2009-04-28 20:56
Po prostu zrób test. Prezerwatywy nie mają 100% skuteczności.
napisał/a: pannapat 2009-04-29 16:17
Ok.
Mam jeszcze jedno pytanie? w jaki sposób mam sobie wyznaczyć standardową długość cyklu tzn. od którego dnia mam liczyć,ze okres się spóźnia? Moj cykl nigdy nie trwal 28 dni, najkrotszy to 32 dni? wiec mam obliczac od 32 dnia?
napisał/a: Madonna 2009-04-29 17:28
Nie ma czegoś takiego jak standardowa długość cyklu.
Nawet jeśli masz cykle np. 32-36, to 45-dniowy nie musi oznaczać "spóźnienia" okresu. Nie musi, ponieważ termin okresu to określona liczba dnia po owulacji. Okres zawsze pojawia się określoną liczbę dni po owulacji, ogólnie 10-16 dni, jest to tzw. faza lutealna cyklu. U danej kobiety faza lutealna jest stała +- 1-2 dni.
Np. u mnie 12-14 dni mimo cykli 27-50.

Ponieważ nie ma domowych sposobów rozpoznawania daty owulacji, wystarczy wiedzieć, kiedy nastepuje skok podstawowej temperatury ciała. Dzięki tej wiedzy o sobie wiesz, czy rzeczywiście okres się spóźnia (lutealna jest nietypowo długa) czy cykl będzie po prostu dłuższy, a okres o czasie (lutealna normalnej długości, a skok później). Dodatkowa zaleta: b. szybko wiesz, czy zaszłaś w ciążę czy nie.

Jeśli do tej pory miałaś cykle 32-37, to można zakładać, że cykle z tego zakresu się powtórzą. Nie jest jednak powiedziane, że coś się nie zmieni i że bieżący cykl nie będzie dłuższy niż 37 dni sam z siebie.
Najlepiej zrób test 38dc lub później.

Jakie upławy masz na myśli? Może to śluz szyjkowy, a nie upławy?
napisał/a: pannapat 2009-04-29 22:33
OK, dziękuję:)
Test zrobiłam dzisiaj- wynik negatywny, ale i tak wybieram się do lekarza bo niepokoją mnie częste bóle w okolicach jajników. Nie sądzę, że to śluz szyjkowy.
napisał/a: Madonna 2009-04-30 09:02
Nigdy nie widziałaś takiej wydzieliny? Zapytaj o nią gina.
napisał/a: pietrolinka 2009-05-27 15:02
Witajcie, mam pewien problem, no w sumie jak tak czytam, to nie tylko ja mam taki, i jakoś mi troszkę lżej:) Otóż: zawsze mam super regularne cykle- 38-30dni, teraz 4 dzień po "planowanym" terminie i nic. Dziwnie boli mnie brzuch, to znaczy, tak jak zazwyczaj przed okresem, ale nic nie ma. Chyba pierwszy raz w życiu tęsknie za okresem,hehe:-] . Czy to opóźnienie może być spowodowane tym, że trzy tyg temu miałam swój "pierwszy raz. No stres penie też, bo ostatnio żyję w stresie (przez ostatnie 4 dni jeszcze bardziej). W ciaży nie powinnam być, bo zawsze kończyliśmy po za mną. No ale już sie naczytałam, że to nie daje gwarancji.
Jak myslicie ile może sie spóźnić okres jeśli to pod wpływem odbycia pierwszego stosunku? Poczekam jeszcze jakiś czas i kupię test. A jaki jest najlepszy?
Z góry dziekuję za odpowiedz i pozdrawiam:)
napisał/a: kipasz 2009-05-29 08:47
Petrolinka bardzo dobre jest PINK test , są to testy płytkowe wykrywają ciążę już w dniu planowanego okresu.Ja wypróbowałam taki test 1 dzień po planowanej miesiączce i nie musiałam się domyślać czy widać jedną ,czy dwie kreski,kosztuje ok.11 zł. i jest naprawdę dobry .Na ulotce pisze że wykrywa ciążę już na 6 dzień od zapłodnienia ,99,9% skuteczności.W razie co pytaj o podobne płytkowe testy z taką właśnie skutecznością szybkiego wykrywania.Najlepiej jednak jest wykonać ten test chociaż jeden dzień po planowanej miesiączce.Wtedy już hormon hCG jest dosyć wysoki aby test go wykrył.
napisał/a: pietrolinka 2009-05-29 20:16
dziekuje kipasz:) wczoraj już zrobiłam test, okazało się że mamusią nie będę, no i wielkie uff:) tylko zastanawiam się, czemu jeszcz nie mam okresu, już 6 dni po terminie. Nie wiem... Może sie pomyliłam w wyliczeniach... Ale raczej nie. No trudno, poczekam jeszcze, może się pojawi:)
Pozdrawiam serdecznie
napisał/a: natalka1987 2009-05-30 10:39
Witam.

Ja rowniez z tym samym problemem...

Cykle mam zawsze rregularne.Powinnam dostac okres do 27. najpozniej.Ale narazie cisza.Pobolewa mnie brzuch podobnie jak na okres,piersi obrzmialy i bardzo bola,a przed okresem nigdy do takich rozmiarow nie dochodzily.Zrobilam 2 testy.Jeden w dzien spodziewanej miesiaczki-negatywny.Dzis kolejny raz rano-negatywny.Pomimo to okresu nie ma.Jedynie lekkie plamienie,ktore wogole na okres nie wyglada i sie nie zapowiada :/ Przy pierwszym dziecku mialam podobnie,ale test wyszedl mi w dzien spodziewanego okresu.Czy to moze byc ciaza?
napisał/a: izaz14 2009-12-16 21:22
Mam pytanie spóźnia mi się miesiączka czy to może być to spowodowane braniem wcześniej antybiotyków i pieczenie intymnej części?
napisał/a: wikam2 2009-12-16 21:47
No niby...tak ;)
Ile się spoźnia?
napisał/a: kopernik_elfka 2009-12-17 13:57
A ile się spóźnia?

Można powiedzieć, że do przyczyn późniejszej owulacji zalicza się branie antybiotyków, stres i choroby...