Spóżniająca się miesiączka, napewno nie ciąża

napisał/a: klaudus101 2013-04-06 12:33
Mam niecale 17 lat i co miesiac spoznia mi sie miesiaczka o okolo tydzien lecz w tym miesiacu juz ponad 2 tygodnie. Dochodzi do tego to ze mam strasznie suche dlonie az czasami pekaja miedzy palcami. Kiedy jest za zimno lub za cieplo robia sie strasznie czerwone. Rece mam strasznie wrazliwe, wystarczy ze przejade paznokciem a robia mi sie szramy czerwone i spuchniete, moge tak napisac sobie kilka liter na rekach i po 2 minutach wyjda spochniete linie z tym co napisalam. Na stopach zrobily mi sie jakies male krostki nie wiem co to jest, na pocztku sie zdziwilam i myslalam ze jakies kurzajki ale babcia powiedziala ze to nie kurzajki i cos genetycznego... nigdy tez nie mialam problemow z lupiezem a teraz nagle tak bardziej. Mam zazwyczaj tez strasznie sucha twarz. Co to moze byc ?
napisał/a: wikam2 2013-04-06 20:59
klaudus101 napisal(a):Mam niecale 17 lat i co miesiac spoznia mi sie miesiaczka o okolo tydzien


Spóźnia się wg. czego/kogo? Cyklu książkowego mówiącego o 28 dniach? Jeśli tak to w ogóle na to nie patrz. Nie wiem czy połowa kobiet choćby ma taki piękny cykl. Twoje są zapewne około 35 dniowe i to jest okey.

klaudus101 napisal(a):lecz w tym miesiacu juz ponad 2 tygodnie.


Patrząc na poprzednie cykle, nie o 2 tygodnie ale o 1 tydzień. Spóźnienie powyżej 1 tygodnia może być niepoojące jeśli się systematycznie powtarza.

klaudus101 napisal(a):Dochodzi do tego to ze mam strasznie suche dlonie az czasami pekaja miedzy palcami. Kiedy jest za zimno lub za cieplo robia sie strasznie czerwone. Rece mam strasznie wrazliwe, wystarczy ze przejade paznokciem a robia mi sie szramy czerwone i spuchniete, moge tak napisac sobie kilka liter na rekach i po 2 minutach wyjda spochniete linie z tym co napisalam. Na stopach zrobily mi sie jakies male krostki nie wiem co to jest, na pocztku sie zdziwilam i myslalam ze jakies kurzajki ale babcia powiedziala ze to nie kurzajki i cos genetycznego... nigdy tez nie mialam problemow z lupiezem a teraz nagle tak bardziej. Mam zazwyczaj tez strasznie sucha twarz. Co to moze byc ?


Burza hormonalna? :) Może poczytaj o zaburzeniach tarczycy i objawach z suchością skóry,kumulacją wody w organizmie itp. Nic innego do głowy mi nie przychodzi.
napisał/a: klaudus101 2013-04-07 09:52
Ok, wielkie dzieki, moze rzeczywiscie niepotrzebnie panikowalam. :)
napisał/a: wikam2 2013-04-09 09:52
Obserwuj cykle tak jak do tej pory, trzymaj rękę na pulsie i będzie okey ;)