Sposób na trądzik.

napisał/a: Migdałki23 2017-07-26 15:49
Większość trądziku jest spowodowana zaburzeniami hormonalnymi, jeżeli mamy trądzik ropny to warto pobrać z niego wymaz, bo być może kryje się za tym jakaś bakteria i po kuracji antybiotykowej problem zniknie, jeżeli nie to warto zastosować:

Witamina D3 +k2mk7 przynajmniej 4000 uj dziennie (ma mocne działanie przeciwzapalne, często trądzik sam znika lub redukuje się o 3/4 po miesiącu większych dawek) + magnez, magnez jest konieczny do aktywacji witaminy D3 i duże dawki właśnie tej witaminy bardzo szybko wypłukują magnez z organizmu, 200-300mg jonów dziennie.

Preparat Mediqskin ostatnio reklamowany, nie chce robić reklamy ale patrząc na skład jest mocno obiecujący.
Kwasy omega 3 + Inozytol (zmniejsza przetłuszczanie skóry)

Maseczki: Glinka zielona (co drugi dzień - nie doprowadzać do zaschnięcia maseczki na twarzy, spryskiwać wodą gdy podsycha - 20 minut i zmywamy)

U kobiet dodatkowo można zastosować olej z wiesiołka, zmniejsza objawy PMO, reguluje hormony, zmniejsza trądzik.

I to wszystko, wystarczy zastosować wszystko na raz i problem powinien zniknąć, ewentualnie mocno zredukować. Istotnym elementem jest właśnie witamina D3 ale dopiero wszystko naraz da fajne efekty.
napisał/a: Michalina78 2017-08-01 17:25
Ja mimo uplywu lat dalej mam problemy z trądzikiem, dieta maście nie pomagają
napisał/a: Migdałki23 2017-08-01 19:31
Próbowałeś takich dawek witaminy D3 ? z dodatkiem k2mk7 oraz magnezem dobrze przyswajalnym? np cytrynian ?
napisał/a: Wercia05 2017-08-16 06:39
Moim zdaniem najważniejsze aby trądzik nam nie doskwierał jest dokładne oczyszczanie skóry twarzy i nawilżenie jej, jakiś czas temu konsultowałam to z kosmetyczką, nawet skóra tłusta potrzebuje odpowiedniego nawilżenia, ponad to nie należy dotykać twarzy (miejsc chorych) rękoma, ponieważ to powoduje przenoszenie bakterii.