Sposób na roztocza

napisał/a: Morris 2008-11-19 22:46
Od jakiegoś czasu męczę się z roztoczami, mam ciągłe lekkie duszności w ciągu dnia i pewnie skończy się to astmą... Zastanawiałem się nad zakupem oczyszczacza powietrza, ale słyszałem opinie że ich działanie jest niezadowalające.

Pewnie gdyby tak można było to by już ktoś na to wpadł, ale tak pomyślałem, czysto teoretycznie:

Czy zamontowanie lampy bakteriobójczej UV(takiej jakie stosowane są w szpitalach do dezynfekcji pomieszczeń) i włączanie jej na czas np. wyjścia do pracy nie wyeliminowałoby roztoczy? Widziałem takie lampy w kilku sklepach i ich ceny to ok. 250 zł. Jak myślicie, miałoby to szansę działać?
napisał/a: dimedicus 2008-11-20 08:45
Ciężko się walczy z roztoczami ale przybliżę kilka rozwiązań:zacznij od obniżenia wilgotność w mieszkaniu,często wietrzyć pościel i mieszkanie(nie lubią zimna,temp poniżej 15 stop. i wysokich temp,powyżej 60 stop.).częste sprzątanie mieszkania i trzepanie tego co lubi "łapać kurz",np.dywany.Lampy ultrafioletowe też niszczą roztocza.Często zmieniać pościel i prać w temp.powyżej 60 stop.Bardzo dobrym i skutecznym jest preparat allergoffjest kilka rodzajów preparatów,dlatego nie opisuję.(znajdziesz w internecie,wpisz słowo allergoff).Powodzenia z walką i Pozdrawiam
napisał/a: ~Anonymous 2008-12-02 20:20
Lampa uv jest może jakimś rozwiązaniem, ale osobiście nie znam nikogo, kto by korzystał z tego rozwiązania.

Alergoff podobnie, zresztą nikt mi nie potrafił wytłumaczyć, jak to możliwe, że działa 6 m-cy? A co z roztoczami i ich odchodami unoszącymi się w powietrzu?

Morris, kto Ci powiedział lub gdzie słyszałeś, że oczyszczacze w tym przypadku się nie sprawdzają? Jeśli mówimy o oczyszczaczach najtańszych to być może tak jest. Skuteczne metody (czy też urządzenia) profilaktyczne zawsze kosztują znaczne pieniądze. I niestety większość ludzi "nie stać" na jednorazowe działanie zabezpieczające. Wydają za to na leczenie regularnie "małe" kwoty, które ostatecznie są olbrzymim kosztem.
Typowe - skupianie się na skutkach zamiast na przyczynach :)
napisał/a: kaskas5 2008-12-15 19:30
mi alergolog kazal kupic alertex
to jest to samo co alergoff czy gorsze?