Sposób na migrenę?

napisał/a: agag33 2013-10-19 19:17
Witam serdecznie.

Od dwóch dni zmagam się z okropną migreną(dziś już się podniosłam z łóżka). Wczoraj cały dzień okropny ból nad okiem , ból karku i szyi i mdłości. Nie pomógł mi Naproxen. Macie jakieś sposby na to , by pomóc sobie w bólu?
Pozdrawiam
Aga
e-Rzecznik
napisał/a: e-Rzecznik 2013-10-21 18:05
Jeżeli miewasz takie bóle często, cyklicznie i są dokuczliwe powinnaś być pod opieką neurologa, specjalista przepisze odpowiednie leki które poprawią Twoje samopoczucie i pomogą szybko wrócić do formy po takich atakach. Leki skutecznie przerywające atak są dostępne wyłącznie na receptę.
napisał/a: miki20 2013-11-07 23:46
Dokładnie, po pierwsze neurolog powinien zlokalizować źródło, a następnie rozpocząć leczenie. Często masz takie bóle? Ja np ciągle pracuje przy komputerze i dość często mam migreny, sztywność karku i mięśni, ale to wnika z nieustannego wpatrywania się w monitor i braku ruchu. A zaobserwowałaś może czy bóle głowy wiążą się np z niskim ciśnieniem albo nagłą zmianą warunków atmosferycznych?

Odnośnie sposobów: możesz robić sobie zimne okłady na głowę i kark, wyeliminować z otoczenia bodźce, które podczas bólu głowy powoduje nadwrażliwość (światło, muzyka itp). Mnie pomaga wypicie gorącego mleka albo gorącego kakao:)