sport po złamaniu

napisał/a: titanum18 2007-08-24 20:08
witam!!!

ostatnio doznałem małego wypadku podczas downhillu (extremalna jazda rowerem z górki) a mianowicie złamałem główkę kości promieniowej... obecnie jestem jeszcze na 2. rehabilitacji (krio i ćwiczenia; wcześniej miałem masaż wirowy, jonoforaze i ćwiczenia)

czy po takim wypadku mogę uprawiać normalnie sport??? (przed wypadkiem regularna siłownia i rower) czy muszę już się pożegnać z siłownią i downhillem???
napisał/a: Meszek 2007-08-25 18:22
Na to pytanie nie da się odpowiedzieć wprost - tak lub nie...

Wymagana jest tu diagnoza lekarska, toteż tu na forum trudno jest odpowiedzieć. Jeśli kość zrosła się prawidłowo, a i rehabilitacja przebiega pomyślnie, to oczywiście jest to możliwe. Musisz się w tej sprawie skontaktować ze swoim lekarzem. On odpowie Ci na to pytanie bardziej precyzyjnie, niż ja tutaj ...


Pozdrawiam
--- Jakub Bartosik ---
napisał/a: Mario20 2008-06-03 20:35
Ja złamałem kosci przedramienia (obie - łokciową i promieniową) z przemieszczeniem. chciałbym jeszcze zagrac kiedys w pilke (gram w klubie) czy bedzie to mozliwe??
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-06-04 07:42
W piłkę nożną czy ręczną? bo wiesz to różnica! Ale na to pytanie najlepiej odpowie Ci lekarz (sportowy, chirurg, ortopeda).
napisał/a: Mario20 2008-06-15 14:42
Nożną :PP Lekarz mówi że "może"
djfafa
napisał/a: djfafa 2008-06-20 21:04
Jeżeli złamałeś rękę a grasz w "nogę" to absolutnie to w niczym nie przeszkadza. Wiesz większe ryzyko jest nawet podczas jazdy na rowerze (upadek itp.). Jeżeli lekarz mówi Ci "Nie" to udaj się do lekarza sportowego (choć wiem, że cieżko się do nich dostać) on Ci najlepiej doradzi.
Pozdr.