Sporadyczne stolce ołówkowate

napisał/a: Przerażony 2009-05-26 19:37
Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum i na wstępie dziękuje już za wszelkie ewentualne rady, sugestie czy też słowa otuchy...:)
Wiele naczytałem się ostatnio o możliwych przyczynach stolców ołówkowatych i jestem przerażony, być może nie mam raka jelita ale nerwice lekową ścisłej mówiąc tzw. hipochondrie z pewnością :,( . Jak temat sugeruje czasami pojawiają się u mnie cienkie wężowate stolce (około 1 cm szerokości w poprzednim tyg. ze dwa razy) , niemniej nie następują one jednak po sobie , zdecydowanie częściej oddaje grubszy stolec (około 1,5-2 cm) czasami nawet 3 cm (rzadko) z tego co przeczytałem w tym artykule: http://www.fibermenace.com/gutsense/bsf_scale.html można je uznać za poprawne jeśli chodzi o grubość. Dziś natomiast oddawałem parę razy co dziwne stolec. Rano z początku twardy gruby na ok. 2 cm krótki skrawek, później znacznie dłuższy i podobnej grubości, chyba przesadziłem ze śniadaniem bo później dorwała mnie biegunka a teraz właśnie po niej pojawił się ten nieszczęsny ołówkowaty stolec (krótki) :(
Co do moich zwyczajów to stolec zwykle oddaje regularnie: codziennie raz lub dwa razy rano czasami wieczorem, nie mam raczej żadnych dolegliwości bólowych, sporo natomiast gazów produkuje :(, nie męczy mnie uczucie nie pełnego wypróżnienia, samopoczucie też jest w porządku, z dietą trochę gorzej nie zbyt dobrze się ostatnio (zeszły tydz.) odżywiałem, chciałem spróbować oczyszczające głodówki (piłem dużo wody mineralnej i nie wiele jadłem) pewnie dlatego oddawane przeze mnie stolce były przeważnie wtedy dość krótkie takie na ok. 10 cm.
Czy powinienem w te pędy do lekarza się udać?, czy może jeszcze po obserwować przez ten tydzień "efekty pracy układy pokarmowego" ;) (pozwolę sobie na taki eufemizm), Czy to może być rak ? :(((( (Mam dopiero 25 lat!) Proszę o poradę i Pozdrawiam.
napisał/a: dimedicus 2009-05-26 22:37
Zaraz rak.Twoje stolce świadczą o nieprawidłowym żywieniu.Wskazana jest większa ilość błonnika(Colon C czy Humavit Multi Błonnik,dostępny bez recepty)na wzdęcia jest kilka leków,np Manti,Espumisan czy Gastrosil)wskazany ruch i picie płynów w ilości min. 2 l (wskazane kompoty ze śliwek suszonych)oraz unikanie stresów.Regularne posiłki,jeść powoli nie połykać powietrza.Można też zastosować laktulozę(rozluźnienie mas kałowych. Nasila perystaltykę jelit.)