Spływanie wydzieliny w gardle

napisał/a: silentthunder 2014-06-30 21:30
Witam,

od dłuższego czasu zmagam się z uczuciem spływania wydzieliny po tylnej ścianie gardła, nie ma ona żadnego koloru i utrudnia mówienie. Ponadto towarzyszy mi częsty lekki katar, nie tak mocny jak podczas przeziębienia, ale nos nie jest przez to idealnie drożny. Podczas spania na jednym boku jeden z otworów w nosie jest często zatkany, a rano spływanie wydzieliny nasila się, pojawia się kichanie (nie wiem, czy ma to znaczenie, ale głównie po wyjściu spod prysznica). Kiedyś zimą łatwo łapałem katar, ale ostatnio stosuję płukanie nosa wodą z solą i udało się ten problem wyeliminować. Z tym kłopotem jednak nie mogę sobie poradzić. Czy może to być spowodowane alergią, przewlekłym zapaleniem zatok? Czy laryngolog podczas wizyty jest w stanie określić, jaka jest tego przyczyna?

Z góry dziękuję za pomoc.
napisał/a: Ramadik001 2014-06-30 21:40
Tak :) mogą to być problemy i pewnie są z zatokami, laryngolog zleci odpowiednie leczenie.
napisał/a: radek07 2014-06-30 21:41
Kiedy dokładnie zaczął się problem?
napisał/a: silentthunder 2014-07-01 11:15
Problem zaczął się mniej więcej rok - 1,5 roku temu.
napisał/a: radek07 2014-07-01 12:51
Widziałeś się już chociaż z jednym laryngologiem?
Jeśli problem trwa już około roku trzeba brać pod uwagę, że jest tam jakieś konkretne schorzenie; jeśli problem trwa już tyle czasu powinno się wykonać tomografię komputerową, ale najlepiej zacząć od testów alergicznych i wymazów.
Pracujesz; jeśli tak, to gdzie?
W jakich okolicznościach zaczął się problem?
Palisz coś?
Chodzisz na basen?
Wdychałeś jakieś substancje chemiczne?
napisał/a: szminka2 2014-07-12 14:54
a może to alergia, skoro to tak długo trwa? najlepiej pójśc do alergologa, który zleci testy i będziesz wiedzieć.
u mnie alergia na pyłki, ale odkkąd biorę clatrę objawy nie są juz tak dokuczliwe. Wystarcza jedna tabletka dziennie