Splywajaca wydzielina,uczucie zatkanego nosa itd.

napisał/a: Ser123 2014-08-20 15:46
Witam wszystkich,przejdę od razu do meritum.
Od jakiegoś roku(albo nawet dłużej) czuję jakby z nosa spływała mi do gardła jakaś wydzielina,do tego dochodzi uczucie zatkanego nosa(to nie katar),stosunkowo rzadko kłucie (chyba) w zatokach oraz ropne migdały.
Byłem u laryngologa który przypisał mi Buderhin,Cirrus i jeszcze inne tabletki o działaniu stricte anty alergicznym.Niestety te leki nie pomogły,więc doktor zaproponował punkcję (po uprzednim zrobieniu zdjęcia rentgenowskiego na którym moja prawa zatoka była zacieniona) na którą się zgodziłem.
Zabieg ten przeprowadzany był na mnie dwa razy,za każdym razem bez rezultatu w postaci wypłukiwanej ropy.Laryngolog powiedział,że to może być również wina migdałów.
Dostałem skierowanie na tomografię,nie wiem co już mam o tym wszystkim myśleć.Może Wy będziecie mi w stanie coś doradzić,podpowiedzieć.

Z góry dziękuję :)
napisał/a: radek07 2014-08-20 16:23
W jakich okolicznościach rozpoczął się problem; wdychałeś jakieś związki chemiczne, byłeś przeziębiony?
Kiedy lekarz przepisał leki które wypisałeś?
Kiedy była punkcja?
Masz na coś alergię?
Robiłeś kiedyś testy alergiczne?
Robiłeś kiedykolwiek wymazy?
Pracujesz? Jeśli pracujesz to jaką pracę wykonujesz?
Zmieniłeś miejsce zamieszkania?
napisał/a: Ser123 2014-08-20 17:53
Szczerze to nie pamiętam w jakich okolicznościach się to zaczęło.
Te leki,lekarz przypisał mi tydzień przed pierwszą punkcją czyli jakieś 3 tygodnie temu.
Alergie mam,ale w 95% na pożywienie,nie mam alergii na pyłki czy tego typu rzeczy,testy alergiczne robiłem z 2 lata temu.
Nigdy nie robiłem wymazu,nawet nie wiem co to jest :)
Nie pracuję,nie zmieniłem miejsca zamieszkania.
napisał/a: radek07 2014-08-20 18:03
Ilu widziałeś laryngologów do tego momentu?
Masz już umówiony termin tomografii komputerowej?
Czy kiedykolwiek ktoś badał twój nos endoskopem?
napisał/a: Ser123 2014-08-21 06:54
U laryngologa bylem pierwszy raz,terminu tomografii jeszcze nie mam umowionego,nosa endoskopem mi nikt nigdy nie badal.
napisał/a: radek07 2014-08-21 10:05
Radziłbym czym prędzej rozejrzeć się za terminem tomografii - przez NFZ terminy są bardzo długie, czeka się około paru miesięcy, więc jeśli pójdziesz się wcześniej rozejrzeć może załapiesz się na jakiś wcześniejszy termin. No chyba, że pójdziesz odpłatnie.
Jeśli już zrobisz tomografię powinieneś się z nią wybrać do przynajmniej trzech laryngologów.
Przejdź się do internisty albo laryngologa i zapytaj o skierowanie na wymaz.
Czy laryngolog u którego byłeś przejrzał twój nos dokładnie wziernikiem?
napisał/a: Ser123 2014-08-21 11:22
Nos przeglądał parę razy,ale czy to był dokładny ogląd nie mam pojęcia.
Mam pytanie,czy to możliwe,że mój problem może być spowodowany przewlekłym zapaleniem zatok i czy laryngolog mógł to przeoczyć?
napisał/a: radek07 2014-08-21 11:48
Ser123 napisal(a):Mam pytanie,czy to możliwe,że mój problem może być spowodowany przewlekłym zapaleniem zatok i czy laryngolog mógł to przeoczyć?

To może być spowodowane zapaleniem zatok; jeśli nie zostały wykonane żadne konkretne badania może zapalenie zostało przeoczone.
Jak często twój nos się zatyka? Jeśli się zatka to czujesz w środku stan zapalny, pieczenie, kłucie lub suchość?
napisał/a: Ser123 2014-08-21 12:13
Czuję jakbym cały czas miał zatkany nos,jednakże nie jest to katar.
Czasami czuję kłucie w okolicach czoła.
napisał/a: radek07 2014-08-21 12:27
Umów się na tomografię.
Zrób wymaz z nosa.
W tym momencie można podejrzewać 'przerost małżowin', ale to tylko podejrzenie, trzeba wykonać tomografię.
napisał/a: radek07 2014-08-21 13:21
+ można by tu zastosować płukanie jamy nosowej przy pomocy butelki 'Sinus rinse' lub 'Fixsin'; najlepiej spróbować płukania bez soli samą, czystą, przegotowaną wodą. Ale może dopiero po wykonaniu tomografii.