Spływajaca wydzielina do gardla + 3 migdal + alergia

napisał/a: sandra1612 2014-09-25 08:59
Witam . Moim problemem jest głównie spływajaca wydzielina po tylnej scianie gardla . Przez która chrzakam niemiłosiernie i ,która odksztuszam ciagle. Raz przezroczysta raz biało zółta i zadziej zółta raczej po nocy. Problem doskwiera głównie w ciagu dnia. Jak leże czy spie to nie odczuwam tego . Chodzę od alergologa do laryngologa . Mam alergie na roztocza , bylice i pylki zyta. Nie przyjmuje na chwile terazniejsza zadnych leków. Laryngolog po badaniu endoskopowym stwierdzil 3 migdal , obrzęk małżowin nosowych oraz stan po przewlekłym zapaleniu migdałków podniebiennych i wydal skierowanie na zabieg.Ogolnie nie odczuwam bólu migdałkow podniebiennych ani bólu podczasz jedzenia. Wrecz przeciwnie kiedy jem nie czuje tego dyskomforu. Ciagle tylko czuje takie jakby ciało obce w gardle przy przełykaniu.Miałam robione także usg wezłów chlonnych poniewaz wyczułam cos podłużnego i twardego na szyji lecz 2 razy usg nie wykazało zadnych niepokojacych zmian w obrebie wezłów chlonnych , slinianki także w porzadku , tarczyca równiez oraz usg jamy brzusznej przy okazji tez wporzadku. Głównym problemem jest ta wydzielina , która odchrzakuje i podrazniam tym gardlo . Niepokoi mnie także fakt iż dyskomfort czuje tylko z jednej strony . Z tej gdzie migdal jest bardziej powiekszony i za nim mam także powiekszone całe pasmo boczne ukladu chlonnego widoczne na jednym zdjeciu. Migdal ten jest cały tak jakby pociety . drugi wyglada nawet ok. Robilam także na własna reke badania w kierunku bakteri ( wymaz z gardla) " Po 48 h inkubacji wychodowano Neisseria sp i Streptococcus orale stanowiące FLORE FIZJOLOGICZNA . Nie stwierdzono paciorkowcow beta-hemoliujacych".Czekam na wymaz mykologiczny w kierunku grzybów .Moje pytanie brzmi czy jest możliwe ,że wydzielina spływa mi przez tego 3 migdala?? dodam ,że nie moge wydmuchac normalnie nosa .i bardzo mi to doskwiera. Wolala bym ,żeby wychodzilo mi nosem a nie bardlem. Bardzo proszę o rade. Nie chce sie faszerowac lekami i antybiotykami na własna reke . Doktorze proszę pomocy!

Ponizej dodaje zdjecia. Gardło spiete jak do kaszlania,rozluzione i karte informacyjna od lekarza.
[imghttp://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c18ce0db28de3be8.html][/img]
napisał/a: radek07 2014-09-25 09:34
Kiedy dokładnie zaczął się problem i w jakich okolicznościach?
Dostałaś jakiekolwiek leki?
Robiłaś wymaz z nosa?
Ilu lekarzy widziałaś dotychczas?
Czy były badane okolice noso-gardła endoskopem?
napisał/a: sandra1612 2014-09-25 09:41
Nie pamietam dokładnie od czego się zaczeło. Byłam u 2 laryngologów. Pierwszy badał lusterkiem stwerdził 3 migdal i powiekszone migdaly . Kazał pic siemie lniane i rutinacee . Drugi badał endoskopem. Stwierdził także 3 migdał , obrzek małżowin nosa i stan po przewlekłym zapaleniu migdałków podniebennych. Dal skierowanie na zabieg ... Przepisał nasometin i bactroban. Bactroban jest to masc do nosa na gronkowca. dodam ,że nie zlecil wymazu tylko chyba sobie tak na oko antybiotyk przepisał. Nasometi nie pomogł . bactrobanu jeszcze nie stosowalam .Wymaz tylko z gardła robiłam.Próbuje wrzucic fotki
napisał/a: sandra1612 2014-09-25 09:44
Dodam fotki w linkach bo nie umiem zrobic tak żey zdjecie sie wyswietlalo bezposrednio tu.
http://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie/kody/?uploadCount=1&layout=3&uploadedPhotoId=a963134774f6b158
http://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie/kody/?uploadCount=1&layout=3&uploadedPhotoId=4244f5bbb317318f
http://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie/kody/?uploadCount=1&layout=3&uploadedPhotoId=4244f5bbb317318f
napisał/a: radek07 2014-09-25 09:51
Ile trwa cały problem licząc w miesiącach?
Czy twój nos zatyka się codziennie?
napisał/a: sandra1612 2014-09-25 09:57
Nos według lekarza drożny. Ja tez nie czuje zeby był jakos mega zatkany.bardziej czuje ze mam problem nad gardlem własnie taka kluche. Problem okolo 4 lat! :( ale traz sie nasililo :( Przechodzilam lekką infekcje 2 tyg temu ale nie brałam zadnych leków.
napisał/a: radek07 2014-09-25 10:26
Może zacznij stosować Bactroban, a może od razu idź zrobić wymaz z nosa. Wydaję mi się, że powinnaś dostać jakiś lek od wewnątrz. Jeśli w wymazie nic by nie wyszło i Bactroban by nie pomógł powinnaś wykonać tomografię komputerową, skoro problem trwa już 4 lata.

Czyli to ściekanie wydzieliny towarzyszy Ci przez cały dzień?
napisał/a: sandra1612 2014-09-25 10:40
Tak cały dzien .Tylko w nocy nie mam tego problemu.Ale rano lekko drapie/piecze mnie gardlo . i odpluwam ciut zołtej wydzieliny.Czy ogladal Pan zdjecia mego gardła i karty informacyjnej?? Zaczełam stosowac od dzis bactroban. Jutro ide do alergologa . Nie chciałam pakowac w siebie leków dlatego nie brałam nic przeciwhistaminowego . Czyli alergia odpada?? Jak zmusic lekarza do wydania skierowania na TK?????
napisał/a: radek07 2014-09-25 11:43
Karty informacyjnej nie widziałem; nie znalazłem jej w podanych linkach; zdjęcia można dodać bezpośrednio na forum, pod okienkiem w którym piszesz posta jest zakładka 'dodaj fotografie' - tam się dodaje zdjęcia.
Żółta wydzielina może świadczyć o infekcji, więc alergia może nie mieć z całym problemem nic wspólnego; ale może powinnaś spróbować jakiś leków przeciwalergicznych na sprawdzenie, ale raczej trzeba stawiać na infekcje, więc zrób wymaz z nosa - uważam, że powinnaś dostać jakiś antybiotyk od wewnątrz.
Co do skierowania na tomografię to wytłumacz lekarzowi, że problem trwa już parę lat i nie ma konkretnego wytłumaczenia twoich objawów, więc chcesz zrobić konkretne badanie i mieć konkretny wynik.

Jeśli zaczęłaś stosować Bactroban to wymaz z nosa jak na razie raczej odpada.
napisał/a: sandra1612 2014-09-25 12:02
O to zdjecia. mam nadzieje ,że coś pomogą .
napisał/a: radek07 2014-09-25 12:36
Idąc jutro do alergologa weź ze sobą wynik badania który przesłałaś.
napisał/a: sandra1612 2014-09-25 12:40
Wymaz mykologiczny po 7 dniach inkubacji ujemny. Co dalej??