Spirala a ciąża..?jak to jest ?

napisał/a: młoda_90 2006-09-27 17:40
Hej mam pytanie w sprawie antykoncepcji a mianowicie spirali:) Więc jeżeli kobieta jest zabezpieczona przez spirale.. i podczas stosunku z mężczyzną doszło do krawawienia.. to czy może to oznaczać, że jest w ciąży ? Od razu mówie, że czytałam o spiralach i może podczas ich używania dojść do ciąży... bo niby spirala czsami też nawala. No i powiedzmy, że ta osoba po 7 dniach zrobiła test.. ciążowy i wynik wyszedł negatywny..i nie jest w ciąży.No ale wiadomo, testy nawet te najlepsze czasami zawodzą. Czy jest możliwość, ż te krawienei to jakaś oznaka zajścia w ciąże..? Nigdy wcześniej podczas stosunków nie zdarzało jej się krwawić. Wiem, że spirale można założyć wtedy kiedy kobieta ma już dziecko.. owszem i ta kobieta ma nawet dwójkę dzieci. Rozchodzi się o to czy jest możliwość żeby była w ciąży..?Test wyszedł negatywnie..Słyszałam, tez o takim czymś jak ciąże pozamaciczne.. czy dziecko wtedy będzie zdrowe..? jak to jest...?Może test nawalił.. w końcu testy dają niby 98,88% skuteczności ale czasami wiadomo że coś wyjdzoe nie tak..(test był wykonywany w dzień ok 16.. 7 dnia po stosunku)

Help.. odpowie mi ktoś..?
napisał/a: plb1985 2006-09-28 03:13
co do antykoncepcji jest tylko jedna metoda 100% skuteczna - wstrzemięźliwość, dlatego ani pigułka, ani spirala, ani prezerwatywa nie zapewni, że nie dojdzie do zapłodnienia.
a co do Twojego pytania... mówisz o krwawieniu w czasie stosunku? czy jakiś czas po?
tak czy inaczej nie musi to oznaczać ciąży, przyczyn krwawienia jest kilka, a chyba każdą może ginekolog sprawdzić...
co do ciąży pozamacicznej to jest to stan zagrożenia życia kobiety, nie wiem czy dzieci z takiej ciąży mogą się urodzić
można zrobić też test ciążowy z krwi..
napisał/a: ILONAc24 2006-10-07 23:41
TAK NA ZDROWY ROZSADEK JAK MOZESZ DZIECKO PRZEZYC POZAMACICA NIE MOZE TO JEST NIE MOZLIWE PRZECIEZ PRZEZ 9MIESIECY JEST W MACICY MATKI MA DOSTARCZANE WSZYSTKO DO TEGO ZEBY SIE ROZWIJAC A JAK MA SIE ROZWIJAC JAK JEST POZAMACICA!!!!!!!!!!!!!!!!!NIE MUSI TO BYC CIAZA POWIEM SZCZERZE ZE TESTY ZAWSZE MI SIE SPRAWDZALY I WIESZE W NIE ,JAK CZYTASZ TYLE O SPIRALI TO POCZYTAJ LEPIEJ O CIAZY POZAMACICZNEJ