Spadek cukru

napisał/a: Atka 2007-10-18 15:49
Witajcie,
ponieważ kontak z Peterem na PW mam utrudniony może tak uda mi się uzyskać odpowiedź na moje pytania.

Problem wygląda tak!

Drżenie rąk, przyśpieszone bicie serca, uczucie potów i osłabnięcia.
Tak to się objawia, dotychczas zawsze kiedy miałam drżenie rąk od razu coś jadłam, przechodziło po jakimś czasie i miałam spokój i powiem szczerze zapominiałam o temacie.

Wczoraj w pracy znowu tak się poczułam i dziewczyny zabroniły mi jeść tylko wysłały mnie na zrobienie badania poziomu cukru. Wynik badania 54. Poczytałam wczoraj o hipoglikemii i nie wiem co mam o tym myśleć. Te "ataki" zdarzają się naprawdę rzadko. Nawet niepamiętam kiedy miałam ostatnio.

Niestety koło 14 dziś znowu tak się czułam. Czyli dwa dni pod rząd. !!!!!!!!
Ostatnio owszem czuję się zmęczona i znurzona ale zwykle wtedy śpię sobie po pracy tak do 19tej potem wstaję i za 2 godz normalnie kładę się spać jakby nigdy nic.

Jak mam unikać sytuacji spadku cukru i jak je przewidzieć? - może zła dieta
Jak się diagnozuje cukrzycę?


Co wy na to? Peter a może Ty mnie tu znajdziesz.
napisał/a: Peter 2007-10-18 20:29
Częściej jeść, ale w małych ilościach. Nosić przy sobie coś słodkiego. Obserwuj swój organizm, to da się odczuć, że cukier spada (osłabienie, sennośc, drżenie rąk). I tedy coś słodkiego i będzie po problemie. Jesli te ataki nie są często, nie robiłbym z tego sobie problemu, o ile podstawowe badania będą ok. Wskazana wizyta u endokrynologa.
PW otrzymałem i odpisałem