solarium

napisał/a: Asto 2010-10-13 11:59
Witam, jak bardzo szkodliwe jest obecnie solarium?
Miewam jedyny kompleks, ktory dotyczy się mojej bladej karnacji.
Kiedys chodziłem do solarium bardzo żadko, gdzies raz na miesiąc albo nawet żadziej, wydaje mi sie ze to nie bylo szkodliwe.

Jak wy uważacie? Tak od czasu do czasu solarium moze mocno szkodzić? Chcę tak zacząć chodzić 1 raz na 2 tygodnie po 10 minut. Co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam

Asto~
djfafa
napisał/a: djfafa 2010-10-13 12:25
Dział męski ale mam nadzieję, że Panie Ci odpowiedzą na to pytanie. Choć osobiście nie mam nic przeciwko solarium, sam chodziłem wiele razy, jak często? Różnie to zalezy od lamp, od 10 do 20 minut, jak czesto? Też róźnie raz na tydzień, raz na 2 tygodnie, traktowałem to jako forma odprężenia i poprawę nastroju w ponure zimowe dni, bo chodzenie latem to dla mnie nieporozumienie.
napisał/a: MajaII9mc 2010-10-13 13:46
Myślę że Ci nie zaszkodzi. Wszystko jest dla ludzi byle z umiarem.
napisał/a: Asto 2010-10-13 14:29
dziękuję za odpowiedzi
pozdrawiam

Asto
napisał/a: Agusia1982 2010-10-13 15:54
A ja zwróce uwage na jedna bardzo wazna rzecz.
Wiadomo,że w rozsądnej dawce solarium nie szkodzi ale nawet by sprawdzić czas,ustawic wiatr nie otwierajcie oczu jeśli opalacie się bez okularków ochronnych.
Ubytki wzrokowe wychodzą z czasem nawet i 5 lat po fakcie można odkryć,że "mam problemy ze wzrokiem".Dlaczego?wspaniałe solarium...znam 3 przypadki wśród moich bliskich i ja sama jestem tego przykładem co potwierdził okulista.
Więc oczy zamknięte i opalamy się:))
napisał/a: Asto 2010-10-13 16:00
Ja kiedyś bez okularów się opalałem i oczy mocno zamknięte miałem, teraz uzywam okularkow takich małych i mimo tego mam oczy zamknięte, myslisz ze to dobra ochrona?
pozdrawiam
Asto
napisał/a: czybit161 2010-10-13 16:22
Oczywiście okulary ochronne muszą być...zdecydowanie w stopniu zdrowego rozsądku solarium jest dobre ja np. chodzę raz w tygodniu, ze względu na to, że po solarium giną mi krosty na plecach, które nie ładnie wygladają :)
napisał/a: Agusia1982 2010-10-13 16:30
czybit to racja cera sie poprawia wszystko co trzeba wysuszy.
Myśle,że jak mialeś okularki wszystko okej.
ja opalałam sie bez bo jakoś wydawalo mi się,że będe miała jaśniejsze okolice oczu a u nas nie ma malutkich okularkow tylko standardy(mnie wydawaly się za duże).
napisał/a: Asto 2010-10-13 16:40
no wlasnie, czyli po kazdym opalaniu się mam lepszą cerę? tak jakby się polepszała? zauwazylem nawet to trochę, tyle ze oczywiscie po kazdym opaleniu opalenizna schodzi mi bardzo szybko... lecz cera jest duzo lepsza teraz niż przed zaczęciem spędzania czasu na solarium

z tymi oaczami to racja... jak bylem tydzien temu w okularach to mi takie paski cienkie białe zostały do gumki z okularów :-d
okolice oczu tez pewnie wyglądają bielej.

Mam jeszcze takie pytanko, czy mężczyźni tez mogą się opalać calkowicie nago? Dziwne pytanie, ale jednak nasz układ się różni i nie wiem czy to czasem mi nie moze zaszkodzić. Męskie miejsca intymne nie mogą być chyba za mocno nagrzewane, prawda?
napisał/a: Agusia1982 2010-10-13 16:42
Widomo,że miejsca wystające...u kobiet piersi u mężczyzn też takowe są trzeba chronić albo większą warstwą kremu ochronnego albo czymś zakryć...polecam krem jakoś nie widzą mi się biale plamy w tych miejscach:)
napisał/a: Asto 2010-10-13 16:45
chodzi o jakis krem specjalny ochronny do solarium ?
nigdy nie opalalem tamtych miejsc i pewnie nieciekawie to wygląda
napisał/a: Agusia1982 2010-10-13 16:49
czybit haha miażdżysz:D:D