Śnieg optyczny

napisał/a: fartek 2011-10-08 12:38
Witam.
Myślałem, że tak ma każdy człowiek i to jest normalne, bo mam to od urodzenia, ale przypadkowo wpadłem na ŚO i wiem że nie jest to ok.
Opiszę swoje objawy:
-jak jest ciemno to widzę z takimi grubymi ziarnami migający śnieg, podobnie jak w telewizorze
W dzień również ale ze słabszymi
-Jak byłem mały to po zamknięciu oczu i wpatrywaniu się "w głębie" to widziałem różne kolory przed oczyma, takie kolorowe palmy.
-mam męty
-często jak patrze w coś i obrócę wzrok to ten obraz przez chwilę podąża za nim.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-10-09 02:17
Nie ma w tym nic dziwnego. Oko ludzkie (i mózg) nie jest narządem idealnym. Mimo to i tak polecam okresową kontrolę u okulisty, on też mógłby odpowiedzieć na Pana ewentualne wątpliwości.
napisał/a: Aga.priv. 2011-10-11 07:39
A nie cierpisz przypadkiem na migrene?ja mam tez ten snieg w momencie gdy zbliza mi sie migrena,to jeden z jej objawow.ale moze tez byc tak ze masz nadcisnienie i wtedy tez jest śo lub przy rozwijajacej sie chorobie wzroku-jaskra np.
napisał/a: fartek 2011-10-11 13:40
Głowa to mnie bardzo rzadko boli.
więc migrena chyba odpada.
Ale choroba wzroku również bo mam to od dziecka, to więc powinno się już jakoś pogorszyć, a pare lat temu miałem badanie wzroku i było ok, ale w tedy nie zdawałem sobie sprawy z ŚO
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-10-11 19:53
Jeżeli miał Pan kompleksowe badanie okulistyczne (włącznie z badaniem w lampie szczelinowej, to i tak wiele nie da się zrobić. Czy miewa Pan błyski przed oczami (jak piorun, albo flesz lampy)? Czy ma Pan ubytki w polu widzenia?
napisał/a: stratus1 2011-10-11 20:57
Przy degeneracji ciala szklistego snieg optyczny jest czestym zjawiskiem. Jest forum o SO i tam mozesz sie czegos dowiedziec. Ogolnie malo ktory neurolog mial z ta dolegliwoscia do czynienia.
napisał/a: fartek 2011-10-11 22:19
co ma Pan na myśli piszą błyski?
Duże takie?
czasem zdarzają się takie małe iskierki prawie nie zauważalne (dopiero od niedawana zacząłem obserwować wzrok), wielkości jakby jakby główki szpilki i pojawiającej się się tylko na setną sekundy i to rzadko.
napisał/a: stratus1 2011-10-12 08:27
Przy pociaganiu siatkowki przez cialo szkliste zdarzaja sie blyski ale sa to dosc duze wrazenia nie drobne iskrzenie.
napisał/a: fartek 2011-10-12 14:26
Może to mieć znaczenie.
Mam również szumy w uszach, normalnie chyba ich nie ma (w normalny dzień jak ciągle coś gra) ale w nocy to się zdarza, tak, że słychać jak by były słuchawki na uszach. Szum się zwiększa im jest ciszej i im się na tym bardziej skupiam.

kilka razy zdarzyło się, jak dobrze pamiętam, że w nocy gdy długo nie mogłem zasnąć, to zaczęło mi się robić czarno przed oczami. Zmieniał się obraz przed oczami, i np. meble zaczeły robić się całe czarne kwadraty i w tedy mam uczucie, że odlatuję i panikuję wstaje zapalam światło i trochę to pomaga. Dawno tego nie miałem, może z 1-2 lata.

Przypomniało mi to się, bo wczoraj nie mogłem dość długo zasnąć i śnieg który widzę stał się dużo grubszy (prawie tak jak w tv, mało co było widać) również zaczęło mocno szumieć w uszach, normalnie jak bym miałsłuchawki. Nic nie reagowałem, aby sprawdzić co się stanie i zaczęły pojawiać się kolorowe koła przed oczami (jakiś róż i niebieski). Ten gruby śnieg i i obraz zaczoł trochę pulsować i pojawiło się na środku wzroku (tak na chwilę) jakaś plamka która trochę zniekształcała, obraz. ale w tedy już wstałem i zapaliłem światło, trochę pomogło, ale nadal był szum i mocne ŚO ale bez kolorów.
Ktoś może wie co to mogło być?

Czasem jak zamknę oczy to pojawiają się różne wzory przed oczami, ale to głównie w nocy po wczorajszym zdarzeniu było tego trochę, nie wiem dla czego tak się dzieję.
napisał/a: Aga.priv. 2011-10-12 15:01
A jak z cisnieniem?bo ucho ma duzy z tym zwiazek.
napisał/a: Aga.priv. 2011-10-12 15:13
I jeszcze powiedz czy kreci sie w glowie.
napisał/a: Aga.priv. 2011-10-12 16:29
Wpisz w wyszukiwarke 'snieg optyczny' i przeczytaj dokladnie wynik ten z wikipedia w temacie.czyz to nie to?skoro mowisz ze nie migrena(bole glowy podobno masz rzadko),wzrok masz okej,wykluczasz nadcisnienie,nie masz zawrotow czyli jakby glowne objawy to snieg i szumy.na koncu tam piszą ze gdy wykluczasz po zrobieniu badan w/w schorzenia to to jest snieg optyczny i jest tez tam ze mozna to leczyc lub nauczyc sie z tym zyc.zreszta poczytaj i daj znac.