Smierdzi mi z ust

napisał/a: JUZEFINA1 2009-01-26 15:19
Witam mam problem ktory trwa od jakiegos czasu i nie daje mi normalnie zyc.Mam bardzo nieswierzy odech o kazdej porze dnia mycie zebow wogle nie pomaga ,bo po pare minutach wraca.Smierzi mi tez z nosa czasem.Myje nos Sterimar ale nie pomaga.Jestem za granica i szukam jakis domowych srodkow zapobiegawczych.Prosze o pomoc co moze byc przyczyna i jak ja zwalczyc. Prosze rade.
napisał/a: dimedicus 2009-01-26 20:31
Przyczyn może kilka:Stomatolog:wyleczyć zęby i dziąsła, usunąć zepsute korzenie, zlikwidować przetoki, stany zapalne.
Laryngolog:W migdałkach osób często chorujących na anginy znajdują się głębokie nisze, w których gromadzą się resztki jedzenia lub ropna wydzielina spływająca z zatok. Podobnie będzie przy nieżycie nosa lub zapaleniu błony śluzowej.
Gastrolog:niemiły zapach z ust towarzyszy chorobie wrzodowej żołądka, ostrym nieżytom przewodu pokarmowego, zapaleniu błony śluzowej żołądka,
Cuchnące gazy mogą także powstawać, jeżeli cierpimy na grzybicę przewodu pokarmowego lub zakażenie bakteriami beztlenowymi. Brzydki zapach jest wyczuwany i w wydychanym powietrzu, i w gnębiących chore(nie pić gazowanych napojów. Z diety wykluczyć pokarmy ciężkostrawne, wzdymające oraz kawę.
Pulmonolog:schorzenia dróg oddechowych, a zwłaszcza płuc: gruźlica, grzybica, guzy, ropnie
Gdy zapach z ust jest spowodowany dolegliwościami żołądkowymi, pij wywary z lukrecji i mniszka pospolitego oraz piołunu.
Jeśli cierpisz na nerwicę i zasycha ci w buzi, żuj kawałek cytryny, listki mięty lub melisy. Dobre efekty daje również picie wody z cytryną.
Przy problemach z zatokami lub gardłem żuj między posiłkami ziarenko kawy, nasiona anyżku lub kopru włoskiego.
napisał/a: JUZEFINA1 2009-01-27 12:04
Laryngolog:W migdałkach osób często chorujących na anginy znajdują się głębokie nisze, w których gromadzą się resztki jedzenia lub ropna wydzielina spływająca z zatok. Podobnie będzie przy nieżycie nosa lub zapaleniu błony śluzowej.
Witam dziekuje bardzo za wszystkie odpowiedzi .Ale wydaje mi sie ze dowszystkich schorzen jest ta wydzielina co jakis czas polykam .Ona leci mi z zatok i splywa do gardla.Ale jakie dzialania mam podjac aby zwiazku z tym. I dlaczego ta wydzielina splywa ?I czy sa sposoby by ja zatrzymac.Chcialam jeszcze wspomnac ze mam brzydki jezyk czy to tez od tej ropy z nosa? Dziekuje za zainteresowanie moja sprawa .I czekam na odpowiedz.
napisał/a: dimedicus 2009-01-27 12:49
Wynika z tego,że jest,to problem laryngologiczny,wskazane jest wykonanie rtg zatok,pobranie wymazu na posiew(z gardła,nosa) i rozpoczęcie leczenia.Oczywiście kolor języka będzie zależny też od zatok i spływającej wydzieliny.We własnym zakresie można stosować krople do nosa i naświetlania laserem w ostateczności lampą soluxową.Ale zalecam wizytę u laryngologa,może zajść konieczność zastosowania antybiotyku.
napisał/a: adekrafa 2009-05-01 09:03
Witam ja mam taki sam problem jak umuje zęby to za pare minut znowu mi śmierdzi nie wiem co jest grane !! Mi w każdym wypadku ropa nie leci ale za to mam dużo smarków (glutów) z nosa !! Nie wiem czy to ma znaczenie ale mam teraz mutacje głosu !! Ale śmierdzi mi już około 2 lata i nie wiem co jest grane !! myślałem że mi to minie ale się myliłem posze o odpowiedź na emaila albo na gg !! z góry dzię ki
moje gg :16237820
email:dudek.rafalski@wp.pl
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-05-01 11:03
Ale przeczytałeś rady dimedicusa? Napisane masz co to może być.
napisał/a: adam2231 2009-05-01 11:51
jatam niechce straszyc mam podobmie przes kolo2lata codziennie lykam jakies nowe tablrtki syropy areozole jakies zastrzyki,bylem u kilku laryngologow gastrologow stomatologow............. ze skierowaniami po znajomosci ,pruwatnie.wkoncu po tylu miesiacach morderczych zmagan madrzy ^^lekarzy stwierdzili ze mam cos takiego jak ozena leczenie raczej operacyjne jak cos pomoglem to pozdrawiam
napisał/a: adekrafa 2009-05-01 12:32
przeczytałem tylko to co ja mam to nie wiem do której grupy zaliczyć !! żadna ropa mi nie leci ale wali mi z buzi jak z murzyńskiej haty więc chciałbym się tego utrapienia pozdbyc !! do jakiego lekzrza najlepiej mam sie udac ?? może do dentysty??