Słyszę fonie i radia w głowie.(schizofremia paranoidalna)

napisał/a: Marta 1 2010-04-04 14:36
Witam wszystkich. Cierpie na schizofremie paranoidalną . Wydaje mi się a wręcz jestem przekonana że fale które odbieram w głowie z radia są autentyczne i prawdziwe. Wydaje mi się że sąsiedzi mają jakiś odbiornik przez który emitują te fale. Odczucia te są tak rzeczywiste że pewnego dnia poszłam do sąsiadów z prośbą żeby wyłączyli ten odbiornik. Dodam że leczyłam się kiedyś w szpitalu przez 2 miesiące a pużniej brałam leki przez następne dwa miesiące w domu. Poprawa była, głosy z odbiorników radiowych zniknęły .Spokój miałam przez 4 miesiące lecz objawy ponownie wróciły. Teraz ponownie biorę leki od 2 miesięcy i fonia w mojej głowie pojawia się coraz rzadziej. Mam pytanie czy ktoś miał podobne odczucia podczas tej strasznej choroby?
napisał/a: k23 2010-04-04 14:54
Wlacz sobie radio i poszukaj roznicy miedzy tymi falami wyhalucynowanymi i prawdziwymi to bedizesz wiedziała później jak je odroznic. Co do tych dzwieków to mozesz tez zrobic cos takiego: gdy zaczynasz słyszec te fale wyobraź sobie ze masz przed oczami odbiornik a nastepnie pokretło głosnosci. Zacznij je przekrecac tak jak w prawdziwym gdy chcesz sciszyc tv czy radio az do wyłaczenia całkowicie głosu. Daj znac jak poszło
napisał/a: jabq 2010-05-17 11:52
ja jak kiedys sluchalam radia to wydawalo mi sie ze rozmawiiaja w nim osoby mi bliskie ktore kiedys znalam a teraz juz ich nie widuje ani nie mam z nimi kontaktu.Poprostu nie rozroznialam głosow w radio.teraz jestem na lekach i juz nie mam z tym problemu.
napisał/a: eukaliptus5 2010-05-22 22:04
witam
Mam podobne schorzenie .W chwili ataku słysze w radio i telewizji obraźliwe słowa na mój temat,
pozatym słysze to w głosach innych osób.Musze się później przespać aby wszystko wróciło do normy ,
jestem od ponad roku na leku olzapin.Myśle ,że leczenie jeszcze potrwa.
napisał/a: swanki 2010-06-17 19:35
Ja podczas epizodu też miałem podobnie wydawało mi się, że manipuluje jakąś energią potem czytałem hieroglify w Egipcie i słyszałem jak koś jeździ z megafonem i puszcza na głos moje myśli, następnie jakby satelita wysyłała sygnały mi go mózgu, że gadałem z ufo, że policja mnie namierza, widziałem jak by komandosi siedzieli przed blokiem ubrani w niewidzialne ubrania, że gadałem z Jezusem, widziałem szatana, zrozumiałem Boga. walczyłem z duchami, a do tej pory wydaje mi się i słyszę z rurki kaloryfera kretyn.
napisał/a: swanki 2010-06-17 19:47
Ja podczas epizodu też miałem podobnie wydawało mi się, że manipuluje jakąś energią potem czytałem hieroglify w Egipcie i słyszałem jak koś jeździ z megafonem i puszcza na głos moje myśli, następnie jakby satelita wysyłała sygnały mi go mózgu, że gadałem z ufo, że policja mnie namierza, widziałem jak by komandosi siedzieli przed blokiem ubrani w niewidzialne ubrania, że gadałem z Jezusem, widziałem szatana, zrozumiałem Boga. walczyłem z duchami, . i że w tv mówią do mnie, że w radiu puszczają specjalnie ten sam utwór bo on stop go słyszałem jak włączyłem radio, widziałem Jana Pawła siedzącego i modlącego się za mnie, gadałem z Bendedyktem telepatycznie, i czytałem łacine od tyłu bo ufo kazało mi nauczyć się telepatii. doszedłem do wniosku że walka z duchami nie ma sensu poddałem się potem wydawało mi się, że rozmawiam z duchami pozytywnymi i oni wysyłają mi informacje uczą mnie. Potem myślałem, że jestem w matrixsie i że zaraz się wyjdę z niego. a do tej pory wydaje mi się i słyszę z rurki kaloryfera kretyn i wydaje mi się, że cały czas gadają o mnie. I gadałem w jakimś astro językiem i że uwalniam hitlera z piekła. żę wszyscy księża to pedały i trzeba ich wykastrować, i wydziałem siebie jak by w innym wymiarze. teraz mam zrytą banie bo nic nie myśle mam pustkę w głowie.
napisał/a: Dominika45 2010-07-22 00:20
Cześć mam na imię Dominika i mam 20 lat.Od 14 roku życia choruje na Schizofrenie Paranoidalną .Na początku mej choroby lekarze stwierdzili wiele innych chorób. W tym zaburzenia zachowania i emocji ale dopiero po dłuższej hospitalizacji wyszło szydło z worka.Od jakiegoś czasu nie biorę leków Depa kina 500. Ale moje samopoczucie się znowu pogorszyło mam lęki i halucynację wzrokowe proszę poradźcie mi co mam robić dalej .Jeszcze dodam że moja choroba jest genetyczna odziedziczyłam ją po ojcu.Proszę o pomoc.Dziękuję Dominika.
napisał/a: hamer4 2010-07-22 02:06
Kiedyś przed zaśnięciem włączało mi sie radio przeważnie kilka stacji na raz i wszystkie mówiły o mnie
nie szło tego ani ściszyć ani wyłączyć i do tego te uczucie jakby spadania do coraz ciaśniejszej studni.
Na szczęście to mineło i teraz jest w porządku oprucz głosów które słyszę w dzień.
napisał/a: robertcb2 2010-10-04 01:38
Marta, a to radio daje się zidentyfikować jako jakąś konkretną stację? albo CB, czy radiostacje lotnicze?
Jeśli tak, to próbowałaś porównać w prawdziwym radiu czy pokrywa się to co słyszysz z daną stacją?

Być może masz lub miałaś coś metalowego w swoim ciele; aparat na zęby,amalgatowe plomby, igły w zębach itp.
Co w przypadku radia nadawanego w AM i bliskości silnego nadajnika, i zaistnieniu szeregu sprzyjających okoliczności - mogło by mieć wyjaśnienie.

Fala elektromagnetyczna ze stacji nadawczej indukuje napiecie w.cz. w każdym przewodniku (metalu) szczególnie silnie w znajdującym się w bezposredniej bliskości.
W przypadku transmisji AM - może nastapić demodulacja.
napisał/a: Ronnie96 2010-11-26 18:44
Mam 14 lat i choruję na schizofremie paranoidalną. Ja mam jednak trochę inny przypadek bo ... pewnego dnia wstałam wcześnie na zajęcia. Mama siedziała w kuchni. W pewnym momencie wstała i udała się w moją stronę z nożem. Wydawało mi się, że chce mnie zabić więc zaczęłam ja dusić ... powiem wam, że to było naprawdę straszne. Spędziłam miesiąc w szpitalu psychiatrycznym. Teraz jestem cały czas na prochach ale nadal mam napady. Próbuję chodzić do szkoły i nauczyciele wiedzą na co cierpię. Kiedyś jak nauczycielka krzyczała na mojego kolegę z ławki wydawało mi się, że mówi o mnie i przeklina, dlatego rzuciłam w nią długopisem ... Widzę zjawy, tego nie da się wytłumaczyć ! Nie mogę chodzić do kina bo gdy zapada ciemność zaczynam płakać i walczyć ... ciągle wydaje mi się, że ktoś na mnie poluje
Niktórzy moi znajomi nie wiedzą na co choruję. Koleżanka miała urodziny, oglądaliśmy horror the ring. Niby nie straszny ale potem odbierałam telefony i słyszałam, że umrę za tydzień. Za każdym razem okazywało się, że to dzwonił ktoś inny i mówił zupełnie coś innego
napisał/a: robertcb2 2010-11-26 19:02
Ronnie96 napisal(a):Niby nie straszny ale potem odbierałam telefony i słyszałam, że umrę za tydzień. Za każdym razem okazywało się, że to dzwonił ktoś inny i mówił zupełnie coś innego


Telefony były rzeczywiste?
Wszystkie połączenia są logowane przez operatorów, więc jeśli tak, to tylko należy ustalić kto robił głupie dowcipy.
napisał/a: Ronnie96 2010-11-26 19:21
robertcb napisal(a):
Ronnie96 napisal(a):Niby nie straszny ale potem odbierałam telefony i słyszałam, że umrę za tydzień. Za każdym razem okazywało się, że to dzwonił ktoś inny i mówił zupełnie coś innego


Telefony były rzeczywiste?
Wszystkie połączenia są logowane przez operatorów, więc jeśli tak, to tylko należy ustalić kto robił głupie dowcipy.


Tak, były rzeczywiste. Jestem tego pewna ... nie wiem co cię dzieje. To trwa już miesiąc ale nic się nie dzieje. Ludzie w szkole myślą, że jestem "dziwakiem" "kretynką" "ciotą" a tak naprawdę to nic o mnie nie wiedzą. Własna siostra się mnie boi ... mam myśli samobójcze. Boje się włączać telewizję. Na urodzinach u koleżanki dziewczyny "dla jaj" zamknęły mnie w piwnicy, słyszałam kroki, zaczęłam się dusić aż w końcu straciłam przytomność !