Słyszalny szmer w okolicy serca (aorty)

napisał/a: chandlerB 2012-08-10 13:10
Witam,

Dzisiaj po intensywnym wysiłku fizycznym wykonałem ćwiczenie rozciągające, polegające na tym, że wygiąłem dość mocno kręgosłup do tyłu, napinając tym samym mięśnie klatki piersiowej i brzucha. Przy tak napiętych mięśniach usłyszałem coś w rodzaju szmeru, czy też szurania, tak jakby coś ocierało się o skórę od wewnątrz w rytm bicia serca. Wydaje mi się, że dźwięk pochodził z okolicy końca mostka i początku brzucha. Dodam, że przy normalnym tętnie nic nie słychać, a sam odgłos pojawił się dopiero przy silnym rozciągnięciu mięśni. Szukając informacji, co to może być natknąłem się również na zjawisko pulsowania brzucha, które także u mnie występuje, choć muszę dodać, że jestem osobą szczupłą. Poza opisanym szmerem nie doświadczyłem żadnych innych objawów. W zasadzie mam dwa pytania. Po pierwsze, czy to może być coś groźnego, czy taki słyszalny odgłos przy napięciu mięśni i wysokim tętnie jest normalny? Po drugie, jeśli wymagałoby to poważniejszej diagnozy, jakie badania należałoby przeprowadzić? Jeśli chodzi o dodatkowe informacje: płeć męska, 22 lata, brak nadciśnienia, żadnych chorób przewlekłych.
napisał/a: delinka79 2012-08-10 13:25
jak cos cie niepokoi to do lekarza rodzinnego osłucha ci serce i płuca i będzie wiadomo czy jest ok