śluzowa biegunka po antybiotyku u niemowlaka - jak leczyć?

huda
napisał/a: huda 2014-08-30 15:11
Witam!
W zeszłym tygodniu synek (14 tyg) dostał ZUM. Leczono go doustnie amoksycyliną. W trakcie stosowania antybiotyku wystąpiła biegunka. We wtorek rano przyjął ostatnią dawkę, ale do dziś biegunka nie ustąpiła. Podaję mu debridat i dicoflor. Czy mogę jeszcze włączyć enterol (czytałam, że w tego typu przypadkach najlepiej spisują się drożdże w nim zawarte)? Jak długo potrwa przywrócenie równowagi jelitom? kupki są żółte, z dużą ilością śluzu.
napisał/a: pchelka18 2014-09-16 10:02
w przypadku takich biegunek najwazniejsze jest nawadnianie dziecka, dzieciaki szybko traca duze ilosci wody i moga trafic do szpitala, dlatego podawaj czesto wode, dobrze jesli dodasz tez elektrolity, np. orsalit jest dla dzieci, bo ma owowcowy smak, zachecajacy je do wypicia, a na uzuplenienie flory bakteryjnej to najlepiej jesli dasz probiotyki z polskimi szczepami bakterii, bo te dzialaja najskuteczniej, jesli zaniechasz uzupelnienia tych dobrych bakterii, to biegunki moga powracac...
napisał/a: barbarap 2014-09-16 20:36
Na pewno warto dać probiotyk typu acidolac, multilac, elektrolity. Lekarz mi zawsze mówi żeby jeszcze przez minimum tydzień po antybiotyku dawać probiotyk dziecku
napisał/a: pchelka18 2014-09-18 11:08
dokładnie tak i tego sie trzymajmy!
napisał/a: HotChocolate 2015-01-23 12:17
na taką biegunkę na pewno warto podawać smectę, z jej pomocą kupki szybciej się unormują. Ja tak zawsze robię. Z polecenia pediatry oczywiście. A probiotyki konieczne swoją drogą przy podawaniu antybiotyku i po.