Śluz z krwią

napisał/a: fonfon 2010-11-10 16:10
Witam.
Zastanawiam się, o czym może świadczyć wydalenie z odbytu śluzu z krwią? Nigdy wcześniej nie zdarzało się, żeby był z krwią - choć sam śluz i owszem. Nie odczuwam żadnego bólu, choć zdarzało się, że przy wypróżnianiu się czułem lekki ucisk tuż nad odbytem - nie sądzę jednak, żeby było to związane z jakąś chorobą, a raczej bardzo prozaiczną przyczyną w postaci jakiegoś odcisku. Lat mam 16.
Może być istotny fakt, że przed szkołą bardzo często się stresuję - i praktycznie codziennie jest tak, że ranek spędzam w toalecie, z biegunką - co czasem wiąże się z nadwyrężaniem mięśni zwieracza poprzez mocne "parcie". Biegunka jednak nie jest tak uciążliwa, żebym nie mógł wyjść z domu, choć zdarza się, że muszę zażyć leki "zatrzymujące".
Oprócz tego bardzo często mam uczucie "niepełnego wypróżnienia". Co do mojego odżywiania się, muszę się przyznać, że nie jem regularnie, a nawet jeśli jem, to zwykle w biegu, mało, na mieście i - niestety - niezdrowo.
Jednak wymienione wyżej objawy wydają się zanikać, kiedy są wakacje, wolne itp. - wtedy też jestem w stanie odżywiać się poprzez pełnowartościowe posiłki i wszystko jest w porządku.
Bardzo prosiłbym o pomoc - i z góry dziękuję :)
napisał/a: piotrosiama 2010-11-12 00:14
A nie sądzisz, że sam sobie odpowiedziałeś ? Regularne i odpowiednie /raczej lekkostrawne/ posiłki i wszystko dojdzie do normy.